EKMEK 2 TL OLACAK

EKMEK 2 TL OLACAK

EKMEK 2 TL OLACAK

EKMEK 2 TL OLACAK
21 Ocak 2021 - 08:51

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, 230 gram ekmeğin 2 TL’den satılmasını onayladıklarını ancak resmileşmesi için bakanlıktan karar beklediklerini söyledi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak fırıncıların talebi doğrultusunda 230 gramlık ekmeğin 2 liradan satılmasını onayladıklarını anlatan Cingöz, “Bundan sonrası süreç meselesi.”açıklamasında bulundu.
Cingöz, “Komisyon tutanakları, federasyon ve bakanlığa gönderilecek. Oradan geldikten sonra biz onaylayacağız ve fiyat hayata geçecek. Fiyat henüz hayata geçmiş değil. Resmi prosedür tamamlandıktan sonra Edirne’de 230 gram ekmek 2 TL’den satılacaktır. Fırıncıların da talebi böyle oldu.
Süreç şöyle işler. Esnaf bağlı bulunmuş olduğu odaya talepte bulunur. Edirne’de bu Lokantacılar Odası’na yapılır. Lokantacılar Odası onların teklifini bize getirir. Biz teklifi ya onaylarız ya reddederiz. Bizim, bize gelen teklifi değiştirme gibi bir şansımız yok. Uygun görmeseydik reddederdik. Geçmişte de bu böyle oldu. Bilindiği üzere ekmek fiyatlarıyla ilgili önceleri sorunlar oldu. Fırıncılar kendilerini haklı görüp Tüketici Koruma Kanunu’nun 6502 sayılı kanununa dayanarak 200 gram ekmeği 2 TL’den 10 gün boyunca sattılar. Sonuç itibariyle resmi kurumlar müdahale edince ekmek fiyatları tekrar 210 gramı 1,50 TL’ye geldi. Şimdi yeni fiyatımız 230 gram 2 TL olarak geçmiştir. Hayırlı olsun diyorum. Ticaret Odası da bugün onaylayacakmış. Biz Ticaret Odası ile fiyat üzerinde mutabıkız. Hep birlikte hareket ediyoruz. Lokantacılar Odası’na kayıtlı olan fırıncıların talebini Esnaf Odaları Birliği, Ticaret Odası’na kayıtlı olanları da Ticaret Odası mutabık kaldı. Komisyonda Esnaf Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi, İl Tarım Müdürlüğü ve İl Ticaret Müdürlüğü olmak üzere 4 kişi olacak. Bu komisyondan çıkacak kararı federasyon ve bakanlığa göndereceğiz. Oradan gelen olumlu veya olumsuz cevabı onaylayacağız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU