EMEKLERE YAZIK!

EMEKLERE YAZIK!

EMEKLERE YAZIK!

EMEKLERE YAZIK!
10 Eylül 2020 - 08:05

Edirne’de 2009 yılında ‘spor aracılığıyla suçu önleme’ projesi kapsamında Menzilahır Mahallesi’nde hizmete açılan Saray Spor Kulüp tesisleri ve Karaağaç Arda Spor tesislerinin şimdiki hali içler acısı durumda.
Karaağaç Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 3 yıl önce her şeyiyle yenilenen kapalı halı saha, spor aktiviteleri hariç her türlü faaliyette kullanılması, içerisine motorlu araçlar girilmesi, brandalarının yeniden çalınması ve kesilmesi, ayrıca ışık sisteminin tahribata uğramasının ardından bir kez daha adeta çöplüğe döndü.
“VALİMİZDEN DESTEK İSTİYORUZ”
Karaağaç Arda Spor Kulübü As Başkanı Zati Çerkez, “Karaağaç Yatılı İlköğretim Okulu’nun içerisinde bulunan kapalı halı sahamız kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bir kez daha talan edildi. 3 yıl önce bakımsızlığı nedeniyle sizin aracılığınız ile haber yapmış ve stat komple yenilenmişti. Maalesef aradan geçen sürede hem kamera sisteminin olmaması hem de başında resmi bir sorumlu olmaması nedeniyle, yeniden talan edilmiş durumda. Bizler Karaağaç Arda Spor Kulübü Yönetimi olarak sayın Valimiz Ekrem Canalp’den Karaağaç gençleri adına, bu sahaya sahip çıkmasını ve gereken tedbirlerin alınmasını istirham ediyoruz” dedi.
“ADETA İÇKİCİLERİN MESKENİ HALİNE GELDİ”
Çerkez, “Okul idaresi ile defaten görüşmelerimiz oldu. Okul idaresi ile yaptığımız görüşmede mevcut şartlarda halı sahanın korunması için birçok başvuru yapıldığını henüz bir olumlu gelişmeler olmadığını bildirdiler. Bu şekilde başı boş kaldığı sürece, bu saha bir çok olumsuzluklara gebe olmaya devam edecek. Adeta içkicilerin meskeni haline geldi. Bu duruma çok üzülüyoruz” diye konuştu.
SARAY SPOR KULÜBÜ DAHA DA KÖTÜ
Gazetemizin baskıya girmesine yakın saatlerde talan edilen bir kulüp tesisi görüntüleri de Menzilahır Mahallesi’nde bulunan ve 11 yıl önce hizmete açılan Saray Spor Kulübünden geldi. Tesisin camlarının kırıldığı, içinin ise tamamen talan edildiği bankların yerinden sökülerek zarar verildiği görüldü.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!