EMNİYET MÜLTECİYİ BİTİRMEKTE KARARLI

EMNİYET MÜLTECİYİ BİTİRMEKTE KARARLI

EMNİYET MÜLTECİYİ BİTİRMEKTE KARARLI

EMNİYET MÜLTECİYİ BİTİRMEKTE KARARLI
02 Ekim 2019 - 04:20

ŞENER URFA-YEŞİM DRAMALI
Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Dilaverbey(Kaleiçi) Mahallesinde göçmenlerin kaldığı adreslere şok operasyon düzenlendi.  Vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen huzur operasyonunda yabancı uyruklu bir kişinin üst aramasında elektroşok cihazı bulundu. Film sahnelerini aratmayan operasyon gazetemiz tarafından saniye saniye kaydedildi.
Edirne’de son zamanlarda yabancı uyruklu şahısların kavgaları ve hırsızlıkları vatandaşların korku içinde yaşamasına neden oluyor. Gecenin geç saatlerine kadar ellerinde alkol şişeleriyle gruplar halinde gezen yabancı uyruklu şahıslar yüzünden vatandaşlar kapılarının önüne çıkamaz oldu. Özellikle Dilaverbey Mahallesinde artış gösteren yabancı uyruklu sayısıyla birlikte olaylarda da artış yaşanmaya başladı.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, gece başlayan ve sabaha kadar süren operasyon çerçevesinde, pansiyon, apart, kahvehane ve bazı sokaklarda arama yaptı.  Operasyonlarda onlarca metruk bina kontrol edildi. Binaların içerisinde bulunan aralarında kadınlarında yer aldığı onlarca mülteci kontrol edildi.
Şüpheli bulunan bazı mültecilerin üst araması yapıldı. Bir mültecinin üzerinden beline saklanmış bayıltma gücüne sahip elektroşok cihazı bulundu.
Evrakları bulunmayan mülteciler sağlık kontrolleri sonrasında sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi’ne gönderildi.
Denetimlerin, kent genelinde devam edeceği öğrenildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM