EN BÜYÜK SIKINTI TOPLU ULAŞIMDA

EN BÜYÜK SIKINTI TOPLU ULAŞIMDA

EN BÜYÜK SIKINTI TOPLU ULAŞIMDA

EN BÜYÜK SIKINTI  TOPLU ULAŞIMDA
19 Kasım 2020 - 23:35

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin,yeni  alınan tedbirlerle  ilgili açıklamaya en büyük sıkıntının toplu ulaşımda yaşandığını açıklayarak, Topyekun bir tedbir gerekiyor. Herkes kurallara uysun ki bu illeti hep beraber aşalım”dedi.
Bu süreçte en büyük sıkıntının toplu ulaşım da yaşandığını açıklayan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin ; “Önünü göremiyor. Taksi, dolmuş, servisler olsun bizler eğer okullar, kafeteryalar açıksa bütün sektör işliyorsa bizim işimiz o zaman işlemeye başlar. Çünkü gelen giden oluyor. Öğrenciler yok. Servisçi arkadaşlar sıkıntıda. Bütün taşıma sektörünün her grubuna bir şekilde yük biniyor. Burada en büyük sıkıntı toplu ulaşımda. Çünkü yolcu olsun olmasın her dakika seferlerini tamamlıyor. Kimse olmasa da yakıtını, maaşını vermek zorunda. İnşallah en kısa zamanda Covid’den kurtulup eski düzene kavuşuruz. Cuma günü kapanmalarla birlikte daha fazla hissetmeye başlayacağız. Her gün yeni kararlar çıkabilir. Çünkü Covid artmaya devam ediyor. Şu anda esnafı kapsayan herhangi bir yapılandırma yok. Geçen Mart ayında bir yapılandırma olmuştu. Tekrar kredilerle ilgili bir yapılandırma yok. Oda aidatlarla yürüyen bir yer. Esnaf kazanamazsa gelip aidatını ödeyemiyor veya başka bir işlem yaptıramıyor. O yüzden odanın durumu da sıkıntılı. Başladığımız günden beri 2-3 arkadaşımız işi bıraktı. Onların yerine kimseyi alamadık. Zaten alacak bütçemiz de yok. Personel azaltarak veya diğer giderlerden kısarak devam etmeye çalışıyoruz. Ama nereye kadar gider bilmiyoruz. Masraf konusunda her şeyden kaçınır hale geldik. Topyekun bir tedbir gerekiyor. Herkes kurallara uysun ki bu illeti hep beraber aşalım”dedi.
T plakası ihalesine esnaf önünü göremediği için kimsenin katılmadığını açıklayan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin; “Bundan sonraki süreç tamamen meclisin, komisyonun ve encümenin yetkisi altında. En son karar Sayın Başkan Recep Gürkan’ın. 12 tane taksi plakası ihaleye çıktı. Ancak her gün yeni kararlar, kısıtlamaların biraz daha arttığını görüyoruz. Bu yüzden esnaf veya yatırım yapacak arkadaşlar önünü göremiyor. Çünkü maliyetler yüksek. Bu yüzden Covid her esnaf grubunu etkilediği gibi ulaşımı da etkiliyor. Önümüzdeki sürecin nasıl olacağıyla ilgili bütün yetki belediye meclisi, encümeni ve son karar Belediye Başkanımızındır. İnsanlar yatırım yapmaktan kaçınıyor. Herkes elindeki nakit parayı bir yere vermeyi istemiyor”diye  açıkladı. Yeşim DRAMALI
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR