ENEZ TURİSTLERİN MERKEZİ OLDU, TURİZM PATLADI

ENEZ TURİSTLERİN MERKEZİ OLDU, TURİZM PATLADI

ENEZ TURİSTLERİN MERKEZİ OLDU, TURİZM PATLADI

ENEZ  TURİSTLERİN MERKEZİ OLDU, TURİZM PATLADI
19 Temmuz 2021 - 09:28

Edirne  sahil sınırlarında yer alan  5 bin nüfuslu Enez ilçesinde pandemi yasaklarının kalkması ve  Kurban Bayramı tatiliyle birlikte turist patlaması yaşandı.  1 Temmuz'da yasakların kalkmasıyla birlikte Enez’de büyük bir yoğunluk hakim olurken,oteller,kiralık daireler doldu.
Enez Belediye Başkanı Özkan Gönenç,Enez’in doğası,yeşili ve ormanı denizi ile  tatilciler için cazibe merkezi haline geldiğini ifade ederek, 80 bin turiste ev sahipliği yaptığını ifade etti.
Enez’e misafir olarak gelenlerle birebir görüşerek ihtiyaçlarını tamamlayıp, en iyi imkanı sağlamayan çalışan Enez Belediye Başkanı Özkan Gönenç: “70-80 bin misafirimizi ağırlamaya çalışıyoruz. Tabi ufak tefek eksiklerimiz var. Çünkü beş bin nüfusa göre aldığımız iller bankası payıyla 70-80 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.
Enez’in doğal güzellikleri turistlerin dikkatini çekiyor. Yeşillik alan ve denize sahili ile biraz daha bakım ile daha fazla turist çekeceğini belirten Gönenç:  “Enez’i şuna benzetiyorum; pimi çekilmiş bomba gibi. Yani her an patlayabilir, bir el değmesi lazım. Yoksa Enez’in doğal güzellikleri, kumsalı, doğası, yeşili, ormanı, her şeyi çok güzel. Biraz daha çok çalışıp Enez’i daha iyi hale getirmek için uğraşıyoruz.” Açıklamalarında bulundu. YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI