Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu

Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu

Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu

 Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu
15 Mart 2019 - 07:00

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, Seçim çalışmaları programı kapsamında halkımızın her kesimini ziyaret ederek dertlerini dinliyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Uzun kaldırım ve çevresinde ziyaretlerde bulunan Mansur İriş, “toplumumuzda her kesimin farklı farklı şikâyetleri var. ‘Seçim önceleri adaylar gelir bir sürü vaatlerde bulunur. Ama işbaşına gelince hepsi unutulur diyorlar.’  Buradaki ziyaretimizde aldığımız ve hemen tüm mahallelerimizdeki ortak şikâyetlerden biri gençlerin boş zamanlarını değerlendirecekleri sporlardan biri futbol oynayacak sahaları olmaması” dedi.

 

Bu konuda geçmişi de az çok bilen orta yaşlı vatandaşların, “Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu. Şimdi ise topumuz çok, sahamız yok” şeklindeki şikâyetlerine Mansur İriş, “Edirne’nin yeşil alan, yaşam alanları bakımından ne kadar fakirleştirildiğini çok iyi biliyoruz. Bugün Edirne’mizde kişi başına düşen  yeşil alan miktarı en fazla Umurbey mahallemizde ki, o da kişi başına yaklaşık 10 M2’dir. En az düşen ise Sarıca Paşa Mahallesidir, kişi başına bir M2 bile yok, sadece 0,75 M2. dir. Dünyada (Türkiye dışında) böyle bir durum  pek görülmemiştir. Batıya doğru gidildiğinde hem de Viyana ve Köln gibi büyük şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 50 ile 80 M2 arasındadır” açıklamasını yaptı.

 

“Yeşil alanlar, halkımızın gönül rahatlığı içinde nefes alabilecekleri, bir kısmında ise gençlerin top koşturacakları yerlerdir. Şehrimizde bu imkânlar maalesef yok edildi” diyen Mansur İriş, “Biz göreve geldiğimizde gerek her mahalle halkımızın gerekse şehir halkımızın müşterek yararlanabilecekleri yeşil ve yaşam alanlarını oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız” müjdesini verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTLUK ALAN YANGINI
OTLUK ALAN YANGINI
KAVGA KANLI BİTTİ
KAVGA KANLI BİTTİ