ETSO’YA ‘EVRAKTA SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA...

ETSO’YA ‘EVRAKTA SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA SUÇ DUYURUSU

ETSO’YA ‘EVRAKTA SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA SUÇ DUYURUSU

ETSO’YA ‘EVRAKTA SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA SUÇ DUYURUSU
12 Mayıs 2022 - 09:34

Edirneli iş insanı Mustafa Altunhan, imzasının taklidiyle (sahte imzayla) ve sahte evraklarla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda işlem yapıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Altunhan, oda başkanı Recep Zıpkınkurt hakkında çok sert açıklama gerçekleştirdi.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahte evraklarla bir şirketin sicilini onaylamasıyla Edirne otogarında haksız kazanç ve rekabet yapıldığını iddia eden Edirneli iş insanı Mustafa Altunhan, otogarda son dönemde yaşanan olaylarla ilgili önlem çağrısında bulundu.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın verdiği sicil onayının ardından bir firmanın illegal şekilde peronlarda faaliyetini sürdürdüğünü ve İstanbul’a yolcu taşıdığını iddia eden Altunhan, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.
Yaşanan bu olay zinciriyle ilgili Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın yetkilileri hakkında hukuki işlem yapılması çağrısında bulunan Altunhan, defalarca basın açıklaması yaptığını söyleyerek “‘ETSO hakkında sen nasıl bunları konuşabiliyorsun? Neden iftira atıyorsun?’ diyerek bana dava açsınlar. Söylediklerimde bir yalan varsa bütün servetimi bağışlarım.”dedi.
Yaşanan süreçle ilgili suç işlendiğini iddia eden Altunhan,  “2019 yılından beri ben burada haksızlığa uğruyorum. Benim her dakika zararım oluyor. Maddi zararımı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ödeyecek.  Orada bulunan meclis üyeleri başkana bunun hesabını sorsunlar. Kamuoyuna açık net açıklama getirsinler.”açıklamasında bulundu. Hakkını sonuna kadar arayacağını vurgulayan Altuhan, “hiç kimseye pabuç bırakmayacağım.”dedi.
En büyük arzusunun Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkunkurt ile otogar ihalesine karşılıklı girmek olduğunu söyleyen Altunhan, “Er meydanını orada herkes görsün. Kendisini buradan davet ediyorum. Bekliyorum”.dedi.
Yakın zamanda gerçekleştirilecek olan otogar ihalesine katılacağını söyleyen Altunhan, “gelenlere hoş geldin demek adına usulen ihaleye gireceğim. Adet yerini bulsun diye birazda yükselteceğiz. Ondan sonra birisine ‘hayırlı olsun’ diyeceğiz.”ifadelerine yer verdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ