ETUS HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR

ETUS HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR

ETUS HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR

ETUS HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR
22 Mayıs 2020 - 06:06

ETUS Başkanı Hakan Giyik, bayram süresince 6 güzergahta ulaşımın kesintisiz olarak devam edeceğini açıklayarak, korona virüs salgını nedeniyle ulaşım sektörünün çok zor günler geçirdiğini Edirne Belediyesinin kendilerine sağladığı maddi desteğin can suyu olduğunu söyledi. Hükümetten destek istiyoruz diyen Giyik, önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Giyik, bayram süresince 2/A, 2/B nolu hatların Pazartesi Pazarı yerinden, 3 nolu hattın Gazimihal’den, 3/A nolu hattın Sarayiçi’nden, 5/A nolu hattın Gazimihal’den, 6/A nolu hattın Karaağaç’tan ve 7 nolu hattın eski TOKİ’den çıkış saatleri, 07.30, 12.30 ve 16.30 olarak belirlendiğini açıkladı.
EDİRNE BELEDİYESİNİN DESTEĞİ BİZE CAN SUYU OLACAK
Edirne Belediye meclisinde alınan karar doğrultusunda her kilometre başına verilecek 75 kuruşluk desteğin can suyu gibi imdatlarına yetiştiğini ifade eden Giyik, “Covid-19 dünya genelinde bir sıkıntı oldu, bu sıkıntı doğal olarak herkes gibi bizi de ciddi bir şekilde etkiledi. Çünkü biz zorunlu çalışan esnaf grubu içinde olduğumuz için hizmetlerimizi aksatmadan deva ettirdik, fakat çok sıkıntılar çektik. Son Belediye Meclisinde, kilometre başına 75 kuruş bir destek söz konusu oldu ve bize de can suyu olarak dönüşü olacaktır, bazı sıkıntılarımızı çözecektir”.
KORONAVİRÜS ULAŞIM ESNAFINI MAĞDUR ETTİ
Koronavirüs sürecinde çalışmak zorunda olan esnaflardan olan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi çok büyük sıkıntılar yaşadığını ve devletten destek istediklerini dönüş olmadığını belirten ETUS Başkanı Hakan Giyik: “ Bu süreçte daha fazla sıkıntılarımız var, işçilerimizin maaşlarını  kısa çalışma ödeneği  üzerinden faydalandık ama mecburen çalışmak zorunda olduğumuz için belli bir süre onları çalıştırmak zorundayız.  Geri kalan maaşlarında, araçların bakımlarında, mazot alımlarında çok büyük sıkıntılar çekiyoruz. Bununla ilgili büyük devletimizden destek bekliyoruz. Türkiye genelinde bizim ölçekli illerde özellikle çok büyük sıkıntılar var. Bununla alakalı olarak hükümetimiz özel halk otobüsleri esnafına destek olursa mazot desteği, ÖTV’siz yakıt olabilir,vergilerde düzenleme gibi ve ücretsiz taşıdığımız yolculara  verdikleri desteklerde bir düzenleme olabilir bunlarla alakalı devletimizden destek bekliyoruz. Bu taleplerimizi sosyal medyada yoğun bir şekilde dile getiriyoruz ama bu güne kadar bir dönüş olmadı ”belirtti.
HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYORUZ
Hükümete çağrıda bulunan Başkan Giyik; “Hükümete buradan seslenmek istiyorum, Özel halk otobüslerine destek olmalarını istiyorum. Bu esnaf çok zor durumda. Zorunlu çalışmak zorunda olduğumuz için çok zor durumdayız. Biz işimize kesintisiz devam ediyoruz, bu süreçte hiçbir personelimizi işten de çıkarmadık, kimsenin ekmeği ile de oynamadık ama hükümetimiz bize destek olursa çalışanlarımızda bizlerde daha rahat günler geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU