’EVDE KAL’DILAR, DEĞİŞİK YÖNTEMLER İLE...

'EVDE KAL'DILAR, DEĞİŞİK YÖNTEMLER İLE ŞAMPİYONAYA HAZIRLANIYORLAR

'EVDE KAL'DILAR, DEĞİŞİK YÖNTEMLER İLE ŞAMPİYONAYA HAZIRLANIYORLAR

'EVDE KAL'DILAR, DEĞİŞİK YÖNTEMLER İLE ŞAMPİYONAYA HAZIRLANIYORLAR
26 Mart 2020 - 00:03

ŞENER URFA
Edirne’de korona virüs tedbirleri kapsamında spor salonları kapatılan judo öğrencileri Türkiye’de gerçekleşecek şampiyonalara hazırlanmak için evlerini spor salonuna çevirdiler. 'Evde kal' çağrısına örnek bir uygulama gösteren sporcular değişik yöntemler ile şampiyonaya hazırlanıyorlar.
Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan ve Türkiye’de de etkisini göstermeye devam eden korona virüs salgını nedeniyle vatandaşlar mecbur olmadıkça sokağa çıkmayıp evlerinde kalarak önlem almaya devam ediyor.
EVDE KAL, SPORDAN UZAK KALMA
İçişleri Bakanlığınca, korona virüs tedbirleri kapsamında spor salonlarının da kapatılmasının ardından Edirne Balkan Judo Spor Kulübü sporcuları da, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dünya ve Avrupa şampiyonu İlknur Kobaş Tepe’nin ‘Evde kal, spordan uzak kalma’ projesiyle evde her gün spor yaparak çalışmalarını sürdürüyor.
DÜNYA’DA İLK KEZ TÜRKİYE’DE GERÇEKLEŞECEK! DOWN SENDROMLU EDİRNELİ ALEYNA YILDIZ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
Dünya'da ilk kez Türkiye'nin Antalya İlinde Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan ve 100 ülkeden bin 500 down sendromlu çocuğun 8 branşta mücadele edeceği Down Sendromlular Dünya Spor Oyunları'nın 17 yaş 70 kilo branşın da Türkiye’yi temsil edecek olan Edirne Balkan Judo Spor Kulübü sporcusu Aleyna Yıldız’da  “korku yok inanç var” diyerek çalışmalarını evden aralıksız sürdürüyor.
ÇALIŞMALAR WHATSAPP GRUBUNDAN GÜNLÜK PROGRAM DAHİLİNDE GERÇEKLEŞİYOR
Dünya ve Avrupa şampiyonu antrenör İlknur Kobaş Tepe’nin koordinasyonunda kurulan WhatsApp grubundan günlük program dahilinde antrenmanlarını aksatmadan evde yürüten Edirne Balkan Judo Spor Kulübü bünyesindeki judo takımı sporcuları ve antrenörleri, "Spor hayattır, hayat evde, evde kal Türkiye" mesajı verdi.
ANTRENMANLARA AİLELERİ EŞLİK EDİYOR
Sporcular, evdeki imkanlar dahilinde vücutlarını formda tutmaya çalışıyor. Evde şınav, mekik çeken sporcular judogileri giyip teknik çalışıyorlar. Çeşitli antrenmanlar yapan sporculara kimi zaman kardeşleri, kimi zaman anne ve babaları eşlik ediyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN