FİYATINI SORAN KAÇIYOR

FİYATINI SORAN KAÇIYOR

FİYATINI SORAN KAÇIYOR

FİYATINI SORAN KAÇIYOR
24 Eylül 2019 - 04:10

MERT SOYLU
Yaz boyunca Karadeniz'de etkili olan sağanak Kastamonu'da sarımsak fiyatlarını rekor seviyeye yükseltti. Tezgahta kilosu 50 liranın altında sarımsak bulmak zor. Pazarda sarımsak fiyatlarını soranlar fiyatı duyunca adeta şaşırıyorlar.
Kışın gelişiyle beraber evlerinde kışlık hazırlayanların olmazsa olmazları arasında sarımsak geliyor ama fiyatı cep yakınca tane ile alanlar oluyor. Pazar tezgahına gelenlerin yarısı 50 TL olan sarımsağın fiyatını duyunca şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.
Pazarcı esnafı; Bu kış sarımsak açısından çok sıkıntılı günler geçireceğiz. Kastamonu’da büyük sıkıntı var. Sarımsak fiyatları yakın zamanda 100 TL’yi bulur.
BAMYANIN FİYATI 18 TL
Bu hafta pazarda vatandaşların kışlık telaşı göze çarptı. Bir çok vatandaş kışlık hazırlamak için ürünlere yöneldi. Özellikle tarana yapımında kullanılan kapya kırmızı biberin fiyatı 3 TL, Domatesin kilosu 1.5 ila 2 TL arasındaydı.
Kış yemeklerinin vazgeçilmezi arasında olan Bamyanın fiyatı dudak uçuklattı. Kilosu pazarda 18 TL’den satılıyor. Pazarın en pahalı ürünleri ise; Barbunya 8.5 TL, Limon 7 TL olarak tezgahlarda yerini aldı. Diğer ürünlerin fiyatı şu şekilde; Fasulye 5 TL,Patlıcan 3 TL,Havuç 3 TL, Soğan 3 TL, Patates 2 TL, Şeftali 5 TL ve Elma 3 TL.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR