GAZETECİLER ADAY ADAYI
Reklam
Reklam
Reklam

GAZETECİLER ADAY ADAYI

GAZETECİLER ADAY ADAYI

GAZETECİLER ADAY ADAYI
27 Ekim 2018 - 04:20

Edirne’nin İpsala ilçesinde yaşayan ve uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yürüten iki yerel gazeteci partilerinde iki farklı kulvardan aday adayı oldular.

Uzun yıllardan beri İpsala’da Aliş Matbaası ve İpsala Gazetesi sahibi olan İsmail Aliş, İl Genel Meclis Üyeliği’ne, İpsala Yeni Gazete sahibi ise Cenan Tetik, ise bir kez daha CHP’den Belediye Başkan adaylığı için aday adayı oldu.

TETİK, “BELEDİYEYE BAŞKANLIĞINI ÇOK İSTİYOR”

2014 yerel seçimlerinde CHP’nin belediye başkan adayı olan Cenan Tetik, girdiği seçimde yaşanan olumsuzluklara rağmen İpsala’da kazanan parti AKP, olmasına rağmen büyük bir mücadele örneği içerisinde seçime girmişti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçiminde tekrar belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Tetik’in aday olması halinde CHP’nin İpsala’da kazanması kesin gözü ile bakılıyor.

ALİŞ, “İPSALA’NIN SORUNLARINI BİLEN BİRİ OLARAK SORUNLARI İL GENEL’E TAŞIYACAK”

İpsala’da sevilen ve sayılan esnaflardan olan gazeteci İsmail Aliş, 2014 yılı mahalli idareler seçiminde İpsala Belediye Başkan Adayı olan Cenan Tetik’in meclis listesinde 3’üncü sırada olmasına rağmen az farkla belediye meclisine giremedi. Aliş, bu sefer tüm ilçe ve köylerinin sorunlarını çok iyi bildiği için halkın taleplerini Edirne İl Genel Meclisine taşımak üzere İpsala’dan İl Genel Meclis Üyesi olabilmek için önceki günlerde aday adaylığı başvurusunu yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!