GELİNLİKÇİ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

GELİNLİKÇİ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

GELİNLİKÇİ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

GELİNLİKÇİ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ
24 Şubat 2021 - 00:41

Korona virüs tedbirleri kapsamında düğünlere getirilen kısıtlama gelinlik sektörünü olumsuz etkiledi.  Edirne’nin tanınan gelinlikçilerinden Ebru Paluzar, kademeli açılmanın bir faydası olmayacağını savunarak, “ya biraz daha bekleyip tam normale dönelim ya da aç-kapa sistemiyle iflas bayrağını çekelim” dedi.
13 yıldır gelinlik imalatı yapıp satan Ebru Paluzar; “11 aydır devam eden pandemi sürecinin yanı sıra pandemiden önce kış dönemi de vardı yaklaşık 16 aydır düğünler olmadığı için iş yapamıyoruz beklemedeyiz. Kısıtlamalarda azalacak söylentileri ile 2-3 haftadır biraz işler başladı. Pandemi süreci çok zor geçti, biz 16 aydır oturmak, hiçbir destek alamamak bizi de çok yıprattı” dedi.
“Bu yasaklar kurallar sadece bizlere mi var” diye isyan eden Paluzar ; “Biz artık bir an önce açılmasını istiyoruz. Bu uygulamalar neden düğün sektörü ve lokanta kafeleri etkiliyor bunu da anlamış değiliz aslında. Mesela, Uludağ’da tatil oluyor oraya izin kağıdı çıkartıp istedikleri gibi gidip tatil yapıyorlar, orada hiçbir sınır sayı yok. Bize gelince 15 kişiyle nikah olacak,20 kişiyle düğün olacak gibi kurallar konuyor. Sonuçta insanlar düğünü olacak, bunu en azında yarıya indirsinler, zaten tebriklerini edip gidiyor istenilen sayıda kalıyor. Bu sınırlamaları koymayıp gençlerinde moralini bozmasalar bu hastalık daha çabuk toparlanacaktır” diye açıkladı.
Pandeminin işlerini 5 yıl geriye attığının altını çizen Paluzar; “Bir buçuk yıl iş yapmamak bizi en az 5 yıl geriye attı. Kademeli açılma bizim hiçbir işimize yaramaz bizi yine aynı şekilde 5 sene geriye atar, ya normal bir açılma olması lazım herkes tedbirini alıp normal hayatına dönmesi lazım. Ya da böyle ne kadar sürecekse sürsün tam bitirsinler” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
İBA,
İBA, "KONGRELER İLE BAĞLANTILI BİR TANE BİLE VAKA YOK"