GELİR GİDER FARKI UÇURUM

GELİR GİDER FARKI UÇURUM

GELİR GİDER FARKI UÇURUM

GELİR GİDER FARKI UÇURUM
25 Nisan 2021 - 21:28

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi'nin (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, yolcu sayısında ciddi düşüş yaşandığını belirterek, geçen pazartesi günü Edirne’de 13 bin 481 yolcunun ETUS kullandığını bu yolculardan 898’inin ücretsiz yolculuk yaptığını açıkladı. Giyik, “sadece yolcu gelirine dayalı çalışan ve zorunlu çalıştırılarak ciddi zarar eden esnafımız iflasa sürükleniyor.”dedi.
Başkan Giyik sosyal medya paylaşımına “bu esnafın artık dayanacak ne gücü kaldı, ne de sabrı.” sözleriyle başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların, kısmi kapanmaların ve ücretsiz yolcular nedeniyle gelir gider arasındaki farkın uçurum olduğunu ifade eden Giyik, “sadece yolcu gelirine dayalı çalışan ve zorunlu çalıştırılarak ciddi zarar eden esnafımız iflasa sürükleniyor.”dedi.
ÜCRETSİZ BİNİŞLERDE BİNİŞ BAŞINA DESTEK VERİLMELİ
Bir an önce ücretsiz binişlerde biniş başına destek verilmesi çağrısında bulunan Başkan Giyik, gelir desteğinin artırılması yönünde destek beklediklerini ifade etti. Kredilerin faizsiz ertelenmesi çağrısını da bir kez daha yineleyen Giyik, vergi dairesi ve SGK borçlarının 60 ay vade ile tekrardan yapılandırması gerektiğini ifade etti.
BU İŞİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ NEDİR?
ETUS’u binen yolcu sayısında ciddi bir azalma olduğunu da rakamlarla açıklayan Başkan Giyik, geçen pazartesi günü Edirne’de 13 bin 481 yolcunun ETUS kullandığını bu yolculardan 898’inin ücretsiz yolculuk yaptığını açıkladı. Giyik, “yetkililere soruyorum bu şartlarda bu işin sürdürülebilirliği nedir?”sözleriyle paylaşımını sonlandırdı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK