GENÇLER DİKKAT! BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN

GENÇLER DİKKAT! BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN

GENÇLER DİKKAT! BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN

GENÇLER DİKKAT! BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN
18 Nisan 2021 - 23:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yoğun bakım doluluk oranının yüzde 80'in üzerinde olduğunu açıkladığı iller arasında yer alan Edirne’de, yoğun bakımda tedavi görenlerin çoğunun 50 yaş altığı olduğu öğrenildi. Covid-19 testi yaptırmak için başvuran gençlerin sayısında artış yaşandığı kameralara yansıdı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her hafta açıkladığı yüz binde vaka oranı verilerine göre Şubat ayında Edirne’de vaka oranı yüzde 65,66 iken bu oran bu hafta yüz binde 577,54’e ulaştı. 3 ayda vaka oranının yaklaşık 9 kat arttığı Edirne’de, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında üç ay sonra yeniden yüksek riski temsil eden kırmızı renk ile kaplandı.
HASTALARIN ÇOĞU 30'LU, 40'LI, 50'Lİ YAŞLARDA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında yoğun bakım doluluk oranının yüzde 80'in üzerinde olduğunu açıkladığı iller arasında Edirne’de yer aldı. Edirne’de yoğun bakımda tedavi gören hastaların çoğunun 30'lu, 40'lı, 50'li yaşlarda olduğu, 60 yaş üstü vatandaşların çoğunun korona virüs aşısı yaptırdığı ve bu yüzden hastalığı hafif olarak geçirdikleri öğrenildi. Edirne’nin nüfusunun yüzde 25’inin korona virüs aşısının birinci dozunu yaptırdığını ifade eden yetkililer, gece 24.00’e kadar aşı yapıldığını belirterek, vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.
BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI, GÖRÜNTÜLERE YANSIDI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, 65 yaş üstü vatandaşların vaka oranının düştüğünü ancak gençlerin vaka oranının arttığını belirterek, "65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı yüzde 14,39'dan 11,3'e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız."demişti. Bakan Koca’nın bu paylaşımı Edirne’de görüntülere yansıdı. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine Covid-19 testi yaptırmak için başvuran kişilerin çoğunluğunun gençlerden oluştuğu görüldü. Test yaptırmak için başvuran 20’li yaşlardaki gençlerin çok fazla olduğu kameralara yansıdı.
VALİLİK EV KADINLARINA SESLENDİ
Öte yandan Edirne’de korona virüs vakalarının yüzde 60’ının ev kadınlarından oluştuğu öğrenildi. Edirne Valiliği tarafından Edirnelilere gönderilen kısa mesajda, ev ziyaretlerinden kaynaklanan vakalardaki yüksek oranın devam ettiği belirtildi. Korona virüsle mücadelede ev hanımlarının desteğine en fazla ihtiyaç duyulduğu belirtilen mesajda, ev ziyaretlerinden ve iftar programlarından uzak durulması çağrısında bulunuldu.
EV DIŞI ORTAMLARDA KURALLARA UYULUYOR
Korona virüs tedbirlerinin üst seviyede tutulduğu Edirne’de, vatandaşın ev dışı ortamlarda kurallara uyduğu görüldü. Halkın yoğun olarak kullandığı Saraçlar Caddesi’nde de kalabalık görüntülerin sona erdiği sosyal mesafe sorunu kalmadığı görüldü.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”