GİRİŞLER AYRILDI

GİRİŞLER AYRILDI

GİRİŞLER AYRILDI

GİRİŞLER AYRILDI
10 Eylül 2019 - 04:10

YEŞİM DRAMALI
Selimiye Camii’nde kadın ve erkek girişinin ayrılmasının ardından açıklama yapan Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, bu uygulamanın hayata geçmesi için çok talep geldiğini söyledi. Uygulama vatandaşlar arasında farklı görüşlere neden oldu. Kimi olumlu kimi olumsuz karşıladı
Caminin ana girişini ikiye böldüklerini söyleyen Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm; “Kadınlar sağ, erkekler sol kapıdan camiye giriş yapıyor. Selimiye’ye girerken insanlar kendilerini rahat hissetmeli. Bu şekilde daha rahat hissedeceklerini biliyoruz. Çok talep geldi. Dolayısıyla bizde bu uygulamaya başladık” dedi.
“HANIM MİSAFİRLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”
Kadın misafirlerini çok önemsediklerini belirten Üzüm, “ Hanımefendilerin rahat girip çıkabilmelerini temin etmek lazım. Biz ana girişi ikiye böldük. Hanımefendiler sağdan beyefendiler soldan girecekler. Diğer camilerde sadece erkek girişi olarak düzenlendi. Zaten hanımefendiler yoğun zamanlarda üst kattan dışarı çıkabilmektedir. Esas önemli olan hanımefendiler rahat girip çıkabilmeleridir. Kâbe-i Muazzam da Mescidi Nebi’de ve dünyanın birçok yerin de uygulanmaktadır. Bizde aynı sistemi aldık. Yoğun zamanlarda hanımefendiler o girişi kullanarak hem giysilerini rahatlıkla alıyor hem de tek kullanımlık başörtülerini alarak ve rahatlıkla girip dualarını yapabilmektedir. Hanım misafirlerimizi önemsiyoruz. Bu uygulamadan hanım ziyaretçilerimiz mutlu olmaktadırlar. İnsanlar kendilerini rahat hissetmeli Selimiye’ye girerken sokakta yürürken. Bu şekilde daha rahat hissedeceklerini biliyoruz. Çok talep geldi. Dolayısıyla bizde bu uygulamaya başladık” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAYAPA KÖYÜNE YENİ CAMİİ
KAYAPA KÖYÜNE YENİ CAMİİ
YENİ BİR PROTOKOL HAYATA GEÇİRİLİYOR
YENİ BİR PROTOKOL HAYATA GEÇİRİLİYOR