Gül ‘CAN’ bekliyor, süresi kısıtlı…

Gül ‘CAN’ bekliyor, süresi kısıtlı…

Gül ‘CAN’ bekliyor, süresi kısıtlı…

Gül ‘CAN’ bekliyor, süresi kısıtlı…
07 Ağustos 2019 - 04:29

YEŞİM DRAMALI
Karaciğer rahatsızlığına yakalan 34 yaşındaki Gülcan Geçmiş, karaciğer nakli bekliyor. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli olarak çalışan Geçmiş, “bir cana hayat vermek kadar güzel bir şey yok, tüm Edirnelilerin desteğini bekliyorum” dedi.
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışan 34 yaşındaki Gülcan Geçmiş, doğuştan kronik karaciğer hastası olduğunu söyleyerek, Edirnelilere bir çağrıda bulundu. Bir ‘CAN’a yeniden hayat vermek için, bir kan örneği vererek yardımcı olmalarını istedi.
Gülcan Geçmiş, karaciğerinde oluşan kitle nedeniyle çok acil olarak nakil olması gerektiğini söyleyerek, bağışta bulunmak isteyenlerin 17- 52 yaş Aralığında 0 ve B kan gruplarındaki kişilerin kendisi için donör olabileceğini açıkladı.
Gülcan Geçmiş, “Bundan bir kaç sene önce kronik karaciğer hastalığım oluştu. Edirne’de Gastroenteroloji uzmanı hocam beni İstanbul’a yönlendirildi. Orada tetkiklerim yapıldı. Kronik karaciğer rahatsızlığımın iyi gittiğini herhangi bir sıkıntı vermediğini söylediler. Üç ayda bir kontrollere giderken bundan 2 ay önce bende kitle oluştu. Şuan çok acil nakil olmam gerektiğini söylediler. Kadavra sırasındayım. Mutlaka nakil olmam gerekiyor. Benim buradan öncellikle yakınlarıma, eşime dostuma, Edirne halkına ve herkese çağrım organ bağışında bulunsunlar. Ben çok mutlu olurum. Bir can vermek kadar güzel bir şey yok. Duyarlı olsunlar. Çok kötü bir durum Allah kimseye vermesin. Yaşayan bilir. Rahatsızlığımın Daha çok ilememesi gerekiyor. Karaciğer nakli çabuk olursa benim için daha iyi olacak. Şuanda kadavra listesindeyim. Bağışta bulunanların da Edirne halkından olması gerekiyor” dedi.
Buradan bütün Edirne halkına seslenen Geçmiş ; “Çok kötü bir şey anacak beni yaşayan çok iyi anlar, Allah kimsenin başına vermesin. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a, başkan yardımcılarına, Müdürüm Özlem Takındı hanıma bütün belediye personeline ve bütün Edirne halkına ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Sürem kısıtlı karaciğerde kitle bulunduğu için ilerlememesi gerekiyor, herhangi bir yere sıçramaması gerekiyor, her geçen gün benim için kayıp, bu yüzden inşallah en uygun doku bulunur ve naklimi olurum” dedi.
Karaciğer nakli bekleyen Gülcan Geçmiş için 0542 339 52 07 numaralı telefondan irtibat sağlayabilirsiniz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ