GÜNEŞ DOĞMADAN YENİ ZAMLAR GELİYOR

GÜNEŞ DOĞMADAN YENİ ZAMLAR GELİYOR

GÜNEŞ DOĞMADAN YENİ ZAMLAR GELİYOR

GÜNEŞ DOĞMADAN YENİ ZAMLAR GELİYOR
02 Temmuz 2021 - 09:09

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu “elektrik ve doğalgaza yapılan son zamlarla AKP ve Erdoğan şahsım hükümetinin zamdan başka vatandaşa verecek bir şeyinin olmadığı ispatlamıştır” dedi.
“Yapılan zamların ‘ekonomimiz uçuyor, dünya bizi kıskanıyor’ yalanlarının boyasını döküp gerçeklerin çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“ AKP zam şampiyonluğunu sürdürüyor. Her gün yeni bir zam haberi alıyoruz. Elektriğe, doğalgaza aylık zamlar zaten yapılıyordu. Daha düşük oranda yapılan bu zamlar yetmemiş olacak ki elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12 daha zam yapıldı. Vatandaş canından bezmiş durumda. Her sabah güneş doğmadan yeni zamlar geliyor.
Mazota zam, benzine zam, LPG’ye zam: yetmedi elektriğe zam, doğalgaza zam. Yeter artık beşli çeteyi vermek için milleti soymayı bırakın. Son zamla beraber elektriğe bu yıl 2. kez zam yapılmış oldu. Ocak ayında elektriğe yüzde 6 zam gelmişti. Doğalgaza ise 2021'de her ay zam geldi. Yani son zam yılın 7. zammı oldu. Önceki 6 zammın tamamı yüzde 1 oranındaydı. Son zamla beraber elektrik fiyatı son 3.5 yılda yüzde 122 yükselmiş oldu.
Bu zamanlara ne yoksullaşmış vatandaş dayanabilir ne sanayici.  Artık AKP ülkeyi yönetmiyor, ‘gitmeden önce daha neler alabilirimin’ hesabını yapıyor.
AKP Genel Başkanı zamları da müjde olarak grup toplantısında açıklasa AKP milletvekilleri alkışlardı. Maden her şeyin sorumlusu benim diyor o zaman AKP Genel Başkanı çok sevdiği yandaş kanalların ekranına çıkacak ve bu zamanları da müjde diye duyuracak.  
Vatandaşı canından bezdiren, yoksullaştıran, yolsuzlukları arşa ulaşmış AKP son anına kadar çırpınsa da ilk seçimde tarihin sayfalarına gömülecektir.  Bu zamlara ‘insaf, biraz insaf ve izan’ diyoruz”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ