GÜRKAN’DAN İL GENEL MECLİSİNE ZİYARET

GÜRKAN’DAN İL GENEL MECLİSİNE ZİYARET

GÜRKAN’DAN İL GENEL MECLİSİNE ZİYARET

GÜRKAN’DAN İL GENEL MECLİSİNE ZİYARET
18 Nisan 2019 - 08:12

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni seçilen İl Genel Meclisi toplantısına katılarak yeni İl Genel Meclisi görevlerinde başarılar diledi. Başkan Gürkan, “İnanıyorum ki bu dönemde de yine hepimiz gerek belediye meclisi olsun gerek il genel meclisi olsun şehrimizin, ilçelerimizin, köylerimizin ortak paydalarını hem parti hem de kişisel beklentilerimizin önünde ve üzerinde tutarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclisini ziyaret ederek meclis üyelerine görevlerinde başarılar diledi.
Başkan Gürkan, meclisi ziyaretinde İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş tarafından karşılandı. Daha sonra meclis salonuna gelen Gürkan, burada tüm il genel meclis üyeleriyle tokalaştıktan sonra CHP grubunun yer aldığı en ön sıraya oturdu.
Geçtiğimiz beş yılda İl Genel Meclisi ile belediye meclisi ve belediye başkanlığı olarak uyum içinde çalıştıklarını söyleyen Başkan Gürkan, “Hizmetin siyaseti olmadığını söyleyerek, hizmetin ancak emeği olur mücadelesi olur. Çünkü halkımız bizi seçene kadar elbette bir siyasi parti mensubiyetimiz var. Görev anında da bu sürecek. Ancak hepimizin siyasi parti kimliklerimizi halkın lehine olan konularda ikinci plana koymamız gerekiyor” dedi.
  Gürkan, “Hepimiz temsiliyetini aldığımız halkın taleplerini, beklentilerini, isteklerini, mevcut kanunlarımıza uygun bir şekilde çözüme kavuşturulması ve halkımızın müreffeh bir hayat seviyesine kavuşarak konfor içerisinde sorunsuz bir şekilde işlerinin çözülmesini hedefliyoruz. Geçtiğimiz beş yılda İl Genel Meclisi ile Edirne Belediye Meclisi ve Belediye Başkanlığı olarak gerçekten takdire şayan çalışmalar yapıldı. Geçmiş dönemde hizmet veren tüm İl Genel Meclis üyelerini de sevgiyle saygıyla yâd ediyorum. İnanıyorum ki bu dönemde de yine hepimiz gerek belediye meclisi olsun gerek il genel meclisi olsun şehrimizin ilçelerimizin köylerimizin ortak paydalarını hem parti hem de kişisel beklentilerimizin önünde ve üzerinde tutarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Elbette hepimiz bir siyasi partinin temsilcileri olarak seçime girdik ve seçimden başarıyla çıkmış insanlarız. Ancak hizmetin siyaseti olmaz. Hizmetin ancak emeği olur mücadelesi olur. Çünkü halkımız bizi seçene kadar elbette bir siyasi parti mensubiyetimiz var. Görev anında da bu sürecek.  Bugün hepinizin yakasında İl Genel Meclisi rozeti var. Bu hepimizin siyasi parti kimliklerimizi halkın lehine olan konularda ikinci plana koymamızın da bir nişanesi göstergesi. Edirne Belediye meclisinde geçen dönem bunu çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Zaman zaman farklı kesimlerden eleştiriler almadık mı aldık. İşte belediye meclisinde muhalefette olan arkadaşlarımıza neden muhalefet yapmıyorsunuz gibi eleştiriler oldu. Bunlar bu dönemde de olacaktır. Ama başarının yerini hiçbir mazeretin tutmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Asıl olan kimliğine bakmadan, etnik kökenine inancına bakmadan siyasi geçmişine bakmadan bütün vatandaşlara ötekileştirmeden hizmet vermek. Bugüne kadar ben bunu kendi adıma yaptığıma inanıyorum. Elbette ki eksiklerimiz hatalarımız vardır. Ama bunları hiç göz önüne alarak şurası ne kadar oy vermişti, şu bizden miydi, uzak mıydı yakın mıydı diye bakmadık. Sizlerin de bakmadığını ve gelecek dönemde hepinizin de bakmayacağından eminim. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde de il genel meclisinin belediyemizle ilgili işleri, belediyemizin il genel meclisiyle ilgili işleri uzlaşmayla, anlaşmayla Edirne tarihine kültürüne killiğine ruhuna uygun bir şekilde büyük bir başarıyla sürdürülecektir. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM