GÜRKAN HAKEMLERE KONUŞTU

GÜRKAN HAKEMLERE KONUŞTU

GÜRKAN HAKEMLERE KONUŞTU

GÜRKAN HAKEMLERE KONUŞTU
27 Mart 2019 - 02:37

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir dönem daha belediye başkanlığına aday olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi’ni ziyaret etti.
Edirne’de en çok sporun tanıtılmasında ve sevilmesinde en büyük destekçilerinden olan Edirne Belediye Başkanı ve Başkan adayı Recep Gürkan, burada spora yaptığı destekleri ve bundan sonra yapacaklarını aktardı.
Gürkan,”Elbette bugüne kadar sporla ilgili Edirne Belediyesi olarak bir şeyler yaptık. Yaptıklarımız arasından en çok neyi beğeniyoruz diye sorarsanız, amatör sporlara ayrımsız destek vermemizi, derim. 5 yıl içerisinde doğrudan nakit yardımı olarak yaklaşık 5 milyon lira yardım yaptık. Amatör sporların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları bildiğim için, bu yardımın da ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu biliyorum” dedi.
SPOR GENÇLERİN KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULMANIN EN ÖNEMLİ YOLU
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’mize yakışır bir seçim geçirmek hepimizin umudu. Elbette bütün seçimlerde olduğu gibi, amaç halkın özgür iradesinin sandığa doğrudan yansıması ve sandıktan doğru bir şekilde çıkması. Yani artık sadece sandığa doğru yansıması yetmiyor, sandıktan doğru bir şekilde çıkması da gerekiyor. Bunun takipçisiyiz, mücadelesini yapıyoruz. Belediyelerin en önemli görevlerinden birisi, bulunduğu kentte özellikle amatör sporu teşvik etmektir. Bu olmazsa olmaz bir kaidedir. Çünkü spor; özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmasının en önemli nedeni. Bu açıdan çok önemli. Hiçbir belediye başkanı şehrinde huzursuzluk olsun, problemler olsun istemez. Bunu becerebilir, beceremez, bu ayrı bir tartışma konusu ama hiç kimse şehrinin insan kalitesinin kötü ya da düşük olmasını istemez. Hele suçla vs. anılmasını hiç istemez. O yüzden sporun çok önemli olduğuna yürekten inanıyoruz.
AMATÖR SPORA AYRIMSIZ DESTEK OLDUK
Elbette bugüne kadar sporla ilgili Edirne Belediyesi olarak bir şeyler yaptık. Yaptıklarımız arasından en çok neyi beğeniyoruz diye sorarsanız, amatör sporlara ayrımsız destek vermemizi, derim. 5 yıl içerisinde doğrudan nakit yardımı olarak yaklaşık 5 milyon lira yardım yaptıklarını dile getiren Gürkan,” Amatör sporların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları bildiğim için, bu yardımın da ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu biliyorum. Tabi bunu yaparken kentin ismini taşıyan tek takım olan Edirnespor’u ayrı bir yerde tuttuk” dedi.
BU SEZON, O SEZON
Gürkan”Gerçekten ben de, Kulüp Başkanımız Savaş Üner de, bütün yönetici arkadaşlar ve teknik heyet hep canla başla uğraştık. Hep istedik ki, Edirnespor bir kentin ismini taşıyan kulüp olarak amatörde değil, profesyonel liglerde mücadele etsin. Şu anda 5 puan öndeyiz. 3 maçımız kaldı. Disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ederek, ‘Bu sezon, o sezon olacak ve takımımız inşallah 3. Ligde mücadele edecek’ diyoruz. Edirnespor’un 3. Lige çıkması burada bütün alanları etkileyecek. Hakemleri, esnafı, otelcileri etkileyecek. Dolayısıyla bize birçok yönden pozitif katkısı olacak. Yani spor aslında sadece spor değil artık. Spor aynı zamanda ekonomik bir olay, her ne kadar karışmasın desek de spor artık siyasi bir olay, spor aynı zamanda o şehrin ortak paydasının oluşması demek. Edirne’de birçok kulvarda bunu yapmaya başladık” ifadesine yer verdi.
BELEDİYE BÜNYESİNDE 5 MAHALLEYE TESİS
Spor anlamında Edirne’yi geliştirmek adına Tuncaspor Tesislerinin temelinin atıldığını belirten Başkan Gürkan, bu tesislerden 5 mahalleye daha yapılacağını söyledi. Başkan Gürkan ayrıca önümüzdeki dönem belediye bünyesinde kurulacak spor okullarının müjdesini vererek, “ Belediye bünyesinde önümüzdeki dönem futbol, basketbol ve voleybol okulu kuracağız. Basketbol hocamız hazır zaten. Erkek basketbol takımımızı da çalıştıran kardeşimiz, belediye bünyesine geçti. O basketi verecek, başka bir arkadaşımız futbolu, başka bir arkadaşımız da voleybolu. Tabi bunu yaparken bir de spor salonu yapmak istiyoruz Edirne’de. Öyle çok devasa değil tabi ama en azından belirli maçların oynanabileceği, antrenmanların yapılabileceği bir spor salonuna ihtiyacımız var.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR