HAKEMLİK, FUTBOLA ENGEL DEĞİL

HAKEMLİK, FUTBOLA ENGEL DEĞİL

HAKEMLİK, FUTBOLA ENGEL DEĞİL

HAKEMLİK, FUTBOLA ENGEL DEĞİL
02 Temmuz 2021 - 08:47

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer, hakem olan futbolcunun ayrıca başka kategoride oyuncu olarak maçlara da katılabileceğini vurguladı. 
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer, Başkan Yardımcısı Serdar Döşlü, Genel Sekreter Özden İpçi, Edirnespor Başkanı, Edirne Belediye Meclis Üyesi ve gazetemizin imtiyaz sahibi Savaş Üner’i gazetemizde ziyaret etti.
Ziyarette gazetemizin muhabirine açıklamalarda bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer, bazı futbolcuların hakem olduğu zaman futbol oynayamayacağı düşüncesine kapıldıklarını ancak bunun yanlış olduğunu söyledi. Biçer, hakem olan futbolcunun ayrıca oyuncu olarak maçlara da katılabileceğini vurguladı.  En büyük temennilerinin ise her takımdan iki futbolcunun hakemlik kurslarına katılmak olduğunu ifade eden Biçer, “hem futbol oynayabilir hem de bir başka kategoride hakemlik yapabilir. Hakemlik, futbolu bırakmasına engel değildir. Yeni sezon öncesi takımların hakemler derneğinde yine değişen kurallarla ilgili eğitim almasını istiyoruz.”dedi.
Pandemi döneminin kötü geçtiğine değinen Biçer, Edirne’de hakemlik yapan kişilerin çoğunluğunun öğrencilerden oluştuğunu söyledi. Bu öğrencilerin bir çoğunun harçlıklarını hakemlikten kazandığını vurgulayan Biçer, pandemi nedeniyle maç olmayınca hakemlerin harçlık alamadığını ifade etti. Birçok öğrencinin de mezun olduğuna değinen Biçer, yeni kurslar da açılmayınca hakem sorunu yaşanabileceğini kaydetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ