Reklamı Geç
HALK BAŞKANINA AŞIK

HALK BAŞKANINA AŞIK

HALK BAŞKANINA AŞIK

HALK BAŞKANINA AŞIK
11 Mart 2019 - 07:57

Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Edirne’ye yerli başkan yakışır sloganıyla esnaf tarafından karşılanan Başkan Gürkan, projelerini esnafla paylaştı fikir alış verişinde bulundu.

Başkan Gürkan, Bedesten Çarşısı ve Saraçlar caddesi, Cumartesi Pazarını ziyaret etti.  Cumartesi pazarında Başkan Gürkan “Edirne’ye yerli başkan yakışır sloganıyla” karşılandı.  Bedesten ziyareti sırasında konuşan Gürkan, yapacağımız Cumhuriyet Meydanı projesinin Bedesten Çarşısı’nı çok olumlu etkileyecek,  5 yılda 5 milyon turist geldi,10 yılını sonunda hedefimiz 10 milyon turist ona göre hazırlanmasını söylüyoruz esnafa diye söyleyen Başkan Gürkan ziyaret ettiği dükkanların önündeki sarı çizgilerin tekrar düzenleneceğini belirtti ve sarı çizgileri ihlal edenleri de uyardı.

Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, belediye meclis üyesi adaylarıyla beraber cumartesi günü Tahmis Meydanı, Bedesten Çarşısı,Saraçlar caddesi ve Cumartesi Pazarı’nı ziyaret etti. Çarşısı esnafını ziyaretinde konuşan Başkan Gürkan, “Ziyaretlerimize devam ediyoruz. Dün genel başkanımız buradaydı. Güzel bir toplantı ve güzel bir fabrika ziyareti oldu. Güzel gidiyor. Martın sonu bahar.” dedi.

“HEDEFİMİZ 10 MİLYON TURİST”

10 milyon turist hedeflerinin olduğunu belirten Gürkan, “Bedesten çarşısını Hakan başkanla çok kez konuştuk. 2014’te göreve geldiğimizde Edirne’ye yaklaşık 2 ile 2.5 milyon turist geliyordu ve bunların yüzde 75’i belediyelerin getirdiği yerli turistlerdi. Sağ olsunlar Edirne’yi ziyaret ediyorlardı ama ekonomik olarak bir katkı alamıyorduk. O zaman arkadaşlarımla birlikte bir hedef koydum. Dedim ki turist sayısı orta vadede 5 milyon uzun vade de 10 milyon olacak. Tabi çok gülenler oldu. Ocak ayında turizm bakanlığının açıkladığı rakamlara bakarsanız 2018 yılında Edirne’ye 5.5 milyon turist geldi. Şimdiki hedefimiz 5 yıl sonra 10’uncu yılda bunu 10 milyona çıkartmak.” İfadelerini kullandı. 

“BEDESTENİ ÇOK OLUMLU ETKİLEYECEK”

Tarihi Bedesten Çarşısı hakkında da konuşan Gürkan, “Bedesten Çarşısı konumu itibariyle hem çok avantajlı hem de çok dezavantajlı. Çarşıda olması avantajı ama yolun zamanla yükselmesi, bedestenin biraz çukurda kalması da dezavantajı. Önümüzdeki dönemde burada yepyeni bir Bedesten Çarşısı formatlayacağız. Buradaki birçok şeyi değiştireceğiz. Az çok projelerimiz de var. Bunları geliştireceğiz. Yapacağız bu işi, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bölgede ciddi bir projemiz var. Cumhuriyet Meydanı projesi, bu proje bedesteni çok olumlu etkileyecek.” Dedi.

Bedesten Çarşısı ve Saraçlar Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Başkan Gürkan buradan Cumartesi Pazarı’na geçti. Cumartesi Pazarı’nda tüm esnafların elini sıkan Başkan Gürkan, kendisine söylenen sorunlarla ilgili de en kısa zamanda çözüm yollarını bulacaklarını belirten Başkan Gürkan ayrıca bazı Pazar tezgahlarının arkasına geçerek, esnaflarla sohbet eden Başkan Gürkan, kendisine ikram edilen meyvelerden de yedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç