HALKIN DAYANACAK TAKATİ KALMADI

HALKIN DAYANACAK TAKATİ KALMADI

HALKIN DAYANACAK TAKATİ KALMADI

HALKIN DAYANACAK TAKATİ KALMADI
10 Mart 2022 - 09:14
Reklam

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, vatandaşın ekonomik olarak zor günler geçirdiğini belirterek, “Önümüzdeki günler maalesef daha kötü daha sıkıntılı süreçlere gebe” dedi.
Ülke ekonomisini değerlendiren Arda; “Dünya da bir savaş var şuanda bir kriz yaşanıyor. Ukrayna ile Rusya arasında bu tabii ki emtialara etkileri oluyor, doğal olarak. Ama sadece bunu savaşla bağlamamız doğru değil, öncelikle şunun altını çizmek isterim; Bütün dünyada mazot fiyatları artıyor, benzin fiyatları artıyor. Ama matematik her şeyin çözümü malumunuz Avrupa da geçtiğimiz seneden bugüne kadar akaryakıt fiyatlarına gelen zam  %25 bizde % 200 bu kadar basit burada demek ki kötü yönetim var.  Burada demek ki ayarlanamamış organize edilememiş öngörülememiş hesaplar ve planlar var.
Yağ ile de ilgili milletimiz malumunuz, kuyruk görüntüleri oluştu, her ne kadar bunlar gizlenmeye çalışılsa da, herkesin gözünün önünde hepimiz marketlere gidiyoruz marketlerden 2 tane yağ almak mümkün değil bugün. Türkiye’nin yaşadığı bu süreçte bunu üzüntüyle izliyoruz. Maalesef bununla ilgili iktidarın hala daha bir kriz yönetimi hala daha bir planlaması yok. Sadece bakanlar kurulunda ki isimler değişerek bunların çözülmesi mümkün gözükmüyor.
 TÜRKİYE’NİN BİR EKONOMİ KURULUNA İHTİYACI VAR
Önümüzdeki günler maalesef daha kötü daha sıkıntılı süreçlere gebe diye düşünüyorum. Gönlümüz arzu eder ki böyle sıkıntılar yaşanmasın. Bugün geldiğimiz noktada 20 liraları aşmış bir mazot var. İnsanlar arabalarına binmekten öte arabalarını satışa çıkarmaya başladılar. Bugün yeni gelecek bir zam daha varmış malumunuz. Bunları üzüntüyle izliyoruz ve yetkililere milletten ülkeyi yönetmek için onay alan iktidar partisi ve milliyetçi hareket partisini bu konulara çözüm getirmesini bekliyoruz. Bu anlamda da gerek genel başkanımız gerek muhalefet partilerinin ekonomiyle ilgili planlamayla ilgili yöneticilerinin de tavsiyeleri var. Açıkçası bu tavsiyelere uyulması gerektiğini düşünüyorum. Ve ben acil olarak nasıl bir bilim kurulu kurulduysa pandemi de ,Türkiye’nin bir ekonomi kuruluna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Burada bağımsız akademisyenler muhalefetin içinden ekonomistler aynı zamanda iktidarın içindeki ekonomistlerle beraber. Çünkü bu artık topyekün mücadele edilmesi gereken bir noktaya gidiyor bu zamlar. Acil bir şekilde hükümetin bu konuda aksiyon almasını düşünüyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ