‘HASTA ŞİKAYETLERİ HEMEN İNCELENİYOR’

‘HASTA ŞİKAYETLERİ HEMEN İNCELENİYOR’

‘HASTA ŞİKAYETLERİ HEMEN İNCELENİYOR’

‘HASTA ŞİKAYETLERİ HEMEN İNCELENİYOR’
26 Aralık 2017 - 06:43

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Rızvan Orhan, “Doktorlarımız hakkında vatandaşlardan gelen teşekkür yazılarını doktorlarımıza ilettiğimiz gibi şikâyetleri de iletiyoruz ve inceleme başlatıyoruz. BİMER’e şikâyet edildiği zaman biz hastayı veya hasta yakınını çağırıyor ve kendimiz de görüşüyoruz. Bizde vatandaşın rengi, cinsi, dili, dini ve ırkı olmaz” dedi.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Rızvan Orhan, hastaneye 75 çalışan alınacağını, sekiz yataklı ikinci basamak yoğun bakım ünitesi açıldığını ve hastaların diğer illere gitmelerine gerek kalmayacağını belirterek yapılması planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Edirne Gazetesi olarak Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Rızvan Orhan’ı makamında ziyaret ettik. Başhekim Orhan, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin 80 dönümlük alanda hizmet verdiğini belirterek Toplum Yararına Program (TYP) projesi kapsamında yakın zamanda hastaneye 75 çalışan alınacağını belirtti.

Son zamanlarda Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları hakkında yapılan haberler hakkında da açıklamalar da bulunan Başhekim Orhan, “Hastanemizde sezaryenle doğum yapan bir vatandaşımızın kalın bağırsağının kesildiği, kanama nedeniyle idrar torbasının bir kısmının doktor tarafından bağlanıp dikildiği ve bu halde unutulduğu ilerleyen zamanlarda idrar torbasının şişerek patladığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde hastada böbrek taşı olduğu ve böbrek taşının idrar yolunu tıkadığının tespit edildiğinin altını çizen Başhekim Orhan, Görevli doktorumuz hastamıza taşın büyük olduğunu bir süre sonra daha büyük sıkıntılara yol açacağını söylemesine rağmen hastamız kendi sağlığını çok önemsememiş. Kesinlikle ortada bir bağlama olayı yok. Zaten bir doktorun sezaryen sırasında idrar yolunu bağlaması mümkün değil. Doktorlarımız hakkında vatandaşlardan gelen teşekkür yazılarını doktorlarımıza ilettiğimiz gibi şikâyetleri de iletiyoruz ve inceleme başlatıyoruz.  BİMER’e şikâyet edildiği zaman biz hastayı hasta yakını çağırıyor kendimiz de görüşüyoruz. Bizde vatandaşın rengi, cinsi, dili, dini ve ırkı olmaz. Hekimlikte tutukludur veya tutuklu değildir diye de bakılmaz” ifadelerine yer verdi.

Başhekim Orhan ayrıca, “ Yoğum bakım ünitesine ilerleyen zamanlarda kamera sistemi kurmayı planlıyoruz. İstanbul’da özel hastanelerde olduğu gibi burada da hastalarımız kamera sistemiyle izlenebilecek. Yoğum bakım ünitesine girmek hem hasta hem de hasta yakını için risklidir” açıklamasında bulundu.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde birçok projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarının altını çizen Başhekim Orhan, hastanede sekiz yataklı ikinci basamak yoğun bakım ünitesi açıldığını ve hastaların diğer İllere gitmelerine gerek kalmayacağını belirtti.

Hastanede bayan kuaföründen spor salonuna kadar birçok bölümün açılacağının altını çizen Orhan, “ Hastanemiz kadrosunda olup da hastanemiz dışında çalışan hemşire arkadaşlarımızın hastaneye dönmelerini sağladık. Hastane de çalışanlarımız için spor salonu açıyoruz. Bazı bölümlerimize ilave doktor talebinde bulunduk. Hastanemizin boş durumunda bulunan duvarlarını sanatkâr arkadaşlarımızın eserleriyle düzenlemeler yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Başhekim Orhan, Hastanenin karşısında bulunan TOKİ arazisine 200 konutluk lojman binası yapılması için Başbakanlığa yazı yazıldığını ve otopark sorunu için de yazışmaların devam ettiğini belirtti. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • CEMALETTİN KAYMAZ.
    5 ay önce
    SAYIN BAŞ HEKİM.GÖZ İÇİN 86 YAŞINDA BİY YAKINIMA SIRA ALMAK İÇİN HASTANIN KİMLİĞİ İLE SIRA ALIP HASTAYIDA SONRA GETİRİYİM İSTEDİM.FAKAT GİRİŞTEKİ GÖREVLİ VERMEDİ.BENDE HER ZAMAN ALIYORDUK ŞİMDİNEDEN VERMİYORSUNUZ DİYE SORDUĞUMDA HASTA HANE YÖNETİMİNİN EMRİ BÖYLE DİYİNCE MECBUREN YAŞLI HASTAYI GETİRDİM.VE SIRA ALDIM.ANCAK 86 YAŞINDA HASTA HASTAHANEDE DAHA FAZLABEKLEMEK DURUMUNDA KALDI.GERÇEKTEN BÖYLE BİR TALİMAT VERDİYSENİZ BANA GÖRE YANLIŞTIR.VERMEDİYSENİZ ORADAKİ GÖREVLİ NEDEN BUNU YAPIYOR ONUDA BİLMİYORUM.HASTANIN KİMLİĞİ İLE SIRA ALMAK YILLARDIR VAR.OLUMSUZ BİR ŞEY YAŞANDIĞINIDA GÖRMEDİM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR