HEDEF 4 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK

HEDEF 4 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK

HEDEF 4 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK

HEDEF 4 MİLYON  FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK
12 Kasım 2019 - 00:21
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" Programı kapsamında Trakya'da 302 bin 510 fidan toprakla buluştu. Edirne’de 122 bin 500 fidanın dikildiği etkinlikte konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, yıl sonuna kadar Edirne’de 4 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.
Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" Programı kapsamında Trakya'da 302 bin 510 fidan toprakla buluştu.
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan seferberlik çerçevesinde Türkiye'de eş zamanlı başlatılan etkinliklerden biri de Edirne'de Kestanelik Kışlası mevkisinde yapıldı.
TÜRKİYE’DE YAŞAYAN TÜM VATANDAŞLARI FİDAN BAĞIŞLAMAYA DAVET EDİYORUZ
Edirne Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan ; “Orman varlığı konusunda Dünya da birçok başarıya imza atan Türkiye, şimdide ağaçlandırma ve orman varlığı konusundan toplumsal bilinci artırmak üzere, yinede dünyaya örnek olacak bir seferberlik başlatıyor.11.11.2019’da Tarım Orman Bakanlığı, Tarım Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonu ile 81 ilimizde 2 bin 23 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Bugün dikeceğimiz fidanlar diğer taraftan eli toprağa değecek ve fidan dikiminin önemini anlayacak ve bu bilinçle büyüyecek çocuklarımız gelecek nesiller için bir nefes olacaktır. ‘Geleceğe Nefes’ projemize tüm kamu ve kuruluşları sivil toplum örgütlerini, Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı fidan bağışlamaya davet ediyoruz ”dedi.
2019 YILI İÇİNDE EDİRNE’DE 4 MİLYON 100 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞACAK
2019 yılında Edirne genelinde orman sayısının artırılacağına dikkat çeken Vali Canalp; “Bugün burada çoluk, çocuk, gencinden yaşlısına kadar herkes bir arada bulunuyor. Millet olarak ağaçlandırmayı ve ormanları seven bir milletiz. Dünyada orman varlığı her geçen gün azalıyor. Fakat orman varlığını arttıran az sayıda ülkeler içerisinde Türkiye yer alıyor. Bu da tüm nesillerin ormana ilişkin özel sevgisinden kaynaklanıyor. Ormanı genişletmek, korumak ve oraları daha da fazla ağaçlandırmak millet olarak hepimizin sorumluluğu görevidir. Önümüzdeki yıllarda hem Edirne’mizde hem de ülkemizde orman sayımızı arttıracağız. Edirne’de sadece 2019 yılı içinde 4,1 milyon fidan toprakla buluşacak. Bunun 2 milyonunu zaten hazırda ekmiş durumdayız. Kalan kısmı da Aralık Ayı sonuna kadar torakla buluşturmuş olacağız. Dolayısıyla sadece 2019 yılı içinde Edirne’de 4 milyon 100 bin fidan toprakla buluşmuş olacak. Bu da çok sevindirici bir rakamdır” şeklinde konuştu.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI