HEDEFİNDE ZIPKINKURT VARDI

HEDEFİNDE ZIPKINKURT VARDI

HEDEFİNDE ZIPKINKURT VARDI

HEDEFİNDE ZIPKINKURT VARDI
23 Ocak 2020 - 00:00

YEŞİM DRAMALI
Edirne’de faaliyet gösteren bir özel okulun kurucusu Murat Er, önemli iddialarda bulunarak ETSO Başkanı Recep Zıpkunkurt hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Özel okul yapmak için kiraladıkları binanın metruk bir halde olduğunu ve kullanılabilir eğitim yuvası haline getirebilmek için 3 milyon lira harcama yaptıklarını açıklayan Okul Kurucusu Murat Er; 14 yıldır eğitim sektörünün içindeyim. Okul binasının bulunduğu yeri daha önce metruk haldeydi yaklaşık 3 milyon lira harcama yaparak, Edirne’ye okul kazandırdık. Okulun yer sahibinin Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt. Yeri kiraladığımızda yerin yola tecavüzlü bir yer olduğunu öğrendik ve bu nedenle ruhsat almada büyük zorluklar yaşadık bu konunun yargı sürecinde şuan.
Okulun doğalgaz bağlantısı olmasına rağmen bina sahibi Zıpkınkurt’un doğalgazın açılmasına izin vermedi. Şu anda okulumuzda elektrikli ısıtıcılarla ısınıyoruz. Sebebi bina sahibi bizim doğalgazımızı açtırmadı. Sınıflar, koridorlar her yer elektrikli ısıtıcılarla ısınıyor. Veli bize çocuğunu emanet ediyor, biz o çocuğu burada üşütmeyiz. Yüz bin lira harcadık, bütün okulu klimalarla ısıtıcılarla döşedik. Biz nitelikli dolandırıcılık ve hak gaspından dolayı davalarımızı da dün itibariyle açtık. Doğalgaz okul üzerine ama bir bina eğer yeni ise ilk defa doğalgaz bağlatılacaksa bina sahibinin izni gerekli.  Sınıflarda şu anda hem klima hem elektrikli ısıtıcı var. Bu çevreler bu çocuklara bu işkenceyi yapmaya kalkıştılar ama biz buna müsaade etmeyiz, belki normalin beş katı maliyetle ama ısınmayı sağlıyoruz” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN