HELE ŞU TOZ DUMAN Bİ DAĞILSIN BİNDİĞİN AT...

HELE ŞU TOZ DUMAN Bİ DAĞILSIN BİNDİĞİN AT MI, EŞEK Mİ ANLARSIN!

HELE ŞU TOZ DUMAN Bİ DAĞILSIN BİNDİĞİN AT MI, EŞEK Mİ ANLARSIN!

HELE ŞU TOZ DUMAN Bİ DAĞILSIN BİNDİĞİN AT MI, EŞEK Mİ ANLARSIN!
25 Eylül 2019 - 04:18

Cuma günü gerçekleşen Edirne Belediye Meclisinin olağanüstü toplantısında SGK borçlarının yapılandırılması maddesine AK Parti, MHP ve İYİ Partinin 3 meclis üyesi ortak karar alıp ret oyu verdi. İYİ Partili Duygu Şener ve CHP’li meclis üyeleri evet kararı verdi. Kararın ardından İYİ Partililer, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ile birliktelik fotoğrafı çektirdi. Bu fotoğrafın sosyal medyada paylaşılmasının ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da “Hele şu toz duman bi dağılsın Bindiğin at mı, eşek mi anlarsın!” sözünü paylaştı. Pekcanlı’nın bu paylaşımı Edirne gündemine bomba gibi düştü.
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, CHP’li Belediye Başkanlarına aba altından sopa göstermek için adeta Millet İttifakını bir kenara bırakıp AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis üyeleriyle aynı kararı almaya başladı. AK Partinin ret verdiğine ‘ret’, evet verdiğine ‘evet’ oyu veren İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerinin bu tutumu herkesi şaşırttı.

 “İttifak masasından kalkan ve arkadan hançerleyen biz olmayacağız” şiarıyla hareket eden Cumhuriyet Halk Partililerin nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde İyi Partili yöneticilerin AK Partili yöneticilerle birliktelik fotoğrafı vermesi “matruşka ittifakı mı?” sorusunu akıllara getirirken, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da, partisinin İpsala yöneticileri ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. İYİ Partili İpsala Belediyesinin 4 AK Partili, 3 İYİ Partili ve 2 CHP’li meclis üyesi bulunuyor.
Edirne Belediye Meclisinin olağanüstü toplantısı Cuma günü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Gürkan, SGK borçlarının yapılandırılması konusunda meclisten onay istedi. AK Parti ve MHP’li üyelerin tamamı, İYİ Partili üyelerin 3’ü red oyu verdi. CHP’li üyelerin tamamı ve İYİ Partili Duygu Şener’in evet oyu vermesiyle ile karar meclisten geçti. Meclisin ardından AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve İYİ Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Necamettin Attay bir araya gelip birliktelik fotoğrafı paylaştı ancak paylaşım hemen silindi. Mecliste AK Parti, MHP ve İYİ Partili üyelerin tutumu ise akıllara “İTTİFAK DEĞİŞTİ Mİ?” sorusunu getirdi.
Cumartesi günü İYİ Parti İl Başkanlığı binasında bir araya gelen İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Partili Edirne Belediye Meclis Üyeleri, bazı kulislere göre CHP’li Belediye Başkanlarına aba altından sopa gösterdi. Günün ilerleyen saatlerinde de partililer birliktelik fotoğrafı çekilip sosyal medya hesaplarında paylaştı.
Pazartesi günü de CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, partisinin İpsala yöneticileri ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. Özel görüşmenin ardından partililer fotoğraf çekilip sosyal medya hesaplarından paylaştı. “İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerinin Ak Partiye değnek olmasına” misilleme CHP’li İpsala Belediye Meclis Üyelerinden gelecek mi sorusunu akıllara getirdi.
Kulislere göre ise, son 2 aydır İpsala’da CHP’li ve İYİ Partili Belediye Meclis üyelerinin aralarında çeşitli sorunlar yaşandığı ve CHP Edirne İl Başkanlığının talimatı doğrultusunda ittifaka zarar verilmemesi için hiçbir açıklama yapılmadığı öne sürüldü.
Tüm bu gelişmelerin ardından CHP’li Pekcanlı, dün partisinin Genel Merkezine gidip görüşmeler gerçekleştirdi. Pekcanlı ilk ziyaretini partisinin yerel yönetim politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun’a gerçekleştirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...