HEM AĞIZ HEM DE CEP YAKIYOR

HEM AĞIZ HEM DE CEP YAKIYOR

HEM AĞIZ HEM DE CEP YAKIYOR

HEM AĞIZ HEM DE CEP YAKIYOR
13 Nisan 2019 - 10:25
Reklam

Biberin fiyatı cüzdanları yakmaya devam ediyor. Bir hafta içinde biber fiyatına yüzde 50 zam gelirken, bazı marketlerde fiyatı daha yüksek olarak göze çarpıyor.
Özellikle sofraların aranan yüzü olan acı ve tatlı sivri biberin fiyatı dudakları uçuklatacak cinsten tezgahta yerini alıyor. Biberin fiyatı pahalı olmasından kaynaklı olması sebebiyle vatandaşlar biberden uzak kalmaya çalışmasına rağmen diğer ürünlerin fiyatı cepleri yakıyor.
 1 hafta içerisinde biberin fiyatına yüzde 50 oranında zam geldi. Özellikle kırmızı biberin fiyatı diğer biberlere oranla daha  pahalı olmasından pazarda kırmızı biber satılmıyor.
FİYAT ARTIŞI ÜRÜN YOKLUĞUNDAN KAYNAKLANIYOR
Pazarcı Zeki Kalanbak,Çanakkaleli ve Antalyalı üreticiler şu an piyasada çok ürün olmadığını bu nedenle fiyatların arttı. Fiyat artışları ürün yokluğundan kaynaklanıyor. Yeni mahsüller daha yeni yeni çıkmaya başladı. Bu nedenle fiyatlar daha oturmadı. Oturmadığından dolayı da bu denli yüksek. Tabi burada fırsatçılık var mı yok mu onu tam bilemiyoruz.
Antalya'daki hortumun biber fiyatlarını etkilediğini belirten Kalanbak“Buradaki hortumun daha yaraları sarılmadı. Bazı çiftçiler fidanlarını yeni yeni dikmeye başladı. Şu an sadece serada ürünler var. Onun haricinde piyasada ürün bulmak biraz zor. Bu durumun üzerine bir de gider maliyetleri, işçi maliyetleri, yakıt maliyetleri eklenince her şey yükseldi. Havaların ısınmasıyla bu artışın duracağını düşünüyoruz ve fiyatların gerilemesini bekliyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR