HEM PARA KAZANIYORLAR HEM TERAPİ OLUYORLAR
Reklam

HEM PARA KAZANIYORLAR HEM TERAPİ OLUYORLAR

HEM PARA KAZANIYORLAR HEM TERAPİ OLUYORLAR

HEM PARA KAZANIYORLAR HEM TERAPİ OLUYORLAR
03 Ekim 2019 - 04:12

YEŞİM DRAMALI
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından üç ay önce hizmete açılan Kadın Emek Evi, ev hanımlarına ürettikleri ürünleri satma imkanı sunuyor. Kendi el emeklerinin satışını gerçekleştiren kadınlar ürettikleri el ürünleriyle de terapi oluyor.
Edirne Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı; “Burada ev hanımları evde ürettikleri ürünlerini burada pazarlama imkanı buluyor.  Halkımızın da ilgisi oldukça yoğun. Özellikle turistler çok ilgi gösteriyor. Rehberlerde turlarını bu tarafa getirip gezdiriyor. Burada ki arkadaşlar günlük ekmeklerini çok rahat buradan çıkartıyorlar. Burada seramikten iğne oyasına,işlemeden üç boyutlu resimler,keçe ayakkabıları,çantaları,duvar süsleri gibi ahşap boyamalar ,takılar gibi bir çok ürün burada satılıyor. Biz  şunu istiyoruz halkımız buraya gelsin gezsin görsün,alması şart değil. İhtiyacı olan arkadaşları buraya yönlendirsinler buradan satış  yapsınlar,kadınlarımız kazansın ”dedi.
Enez’den Ömer Çakıcı, “ Enez’den geldik bugün Edirne’yi gezmek için,Selimiye Camisini dolaştık buralarda dolaşırken gördük ki Kadın Emek evimiz açılmış hoşumuza gitti.  Gerçekten çok güzel,kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünleri var. Edirne’ye gelen tüm vatandaşlarımızın buraya uğramsını tavsiye ederiz. El emeği çok kıymetlidir hiç bir şeyle değerlendirilemez” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu çağrısını tekrarladı: İstanbul’a en az 2 hafta sokağa çıkma yasağı gerekli
İmamoğlu çağrısını tekrarladı: İstanbul’a en az 2 hafta...
Trakya Üniversitesi'nde modifiye edilen
Trakya Üniversitesi'nde modifiye edilen "su altı maskeleri" entübe...