HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK, BİRAZ SABIR

HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK, BİRAZ SABIR

HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK, BİRAZ SABIR

HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK, BİRAZ SABIR
25 Ocak 2021 - 08:29

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.
“Edirne’nin suyu yoksa kanalizasyon taşıyorsa yağmur yağdığında sel suları basıyorsa bu sorunları çözmek için altyapı olması gerekli” diyen Başkan Gürkan, bu sorunları ortadan kaldırmak için altyapı çalışmasına başladıklarını ifade etti.
ÇALIŞMALARIN YARISI TAMAMLANDI
“Altyapı tamamlanmadan yolları yapmanın bir anlamı yok” açıklamasında bulunan Başkan Gürkan, “Alt yapı çalışmaları pandemi döneminde vatandaşların zor zamanına denk geldi. Ama pandeminin yaşanacağını kimsenin bilmesi mümkün değil.  Altyapıya başladığınız da durmanız ya da durdurmanız mümkün değil. Bunu tamamlamak zorundasınız. 520 kilometre altyapı yapacağız 240 kilometresi bitti.”dedi.
ÇALIŞMALARIN TAMAMLANDIĞI YERLERDE TAŞKIN YAŞANMADI
Edirne’ye son yağmur yağışında 110 kilogram yağış düştüğünün altını çizen Gürkan, Abdi İpekçi Caddesini, Dr. Ahmet Sadık Caddesin,, Kipa’nın karşısı, Muammer Aksoy Caddesini, Kutlutaş mevkiini, İlhami Ertem Lisesi önünü, Kasapderesi mevkiini yıllardır su basıyordu. Bu bölgelerde altyapı çalışmaları tamamlanınca hiç su baskını yaşanmadı.”açıklamasında bulundu.
EDİRNE VENEDİĞE DÖNDÜ DİYENLER NEREDE
Başkan Gürkan, üstyapı çalışmalarının da hızla devam ettiğini vurgulayarak, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.  Edirne Venediğe döndü, balık tutacağız gibi paylaşım yapanları bu yağmurda gördünüz. İstasyon ve Abdurrahman Mahallesinde çalışmalar tamamlanınca sorun kalmayacak. Yollarda yapılacak. Her şey çok güzel olacak.”dedi.
ÜST YAPI ÇALIŞMALARI DA HIZLANACAK
Gürkan, “Şuan da asfalt çalışması yapılan yerlere alt zemin asfaltı astar asfaltı. Aşınma asfaltı bahar aylarında başlayacağız. En son üst tabaka atılacak. Şuan yolların çöküşme zamanı.  Şuana kadar 130 bin metrekare kilit parke taş yapıldı. Hepsi bitecek.”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI