HER YOLU DENİYORLAR

HER YOLU DENİYORLAR

HER YOLU DENİYORLAR

HER YOLU DENİYORLAR
27 Kasım 2019 - 00:01

Edirne'de yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 7 düzensiz göçmen, otoyolda yakalandı.  Bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, E-80 Otoyolu eski gişeler mevkisinde yaya grubu durdurdu. Kontrollerde, pasaportları bulunmadığı tespit edilen 6 Afganistan ve 1 Pakistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.
Edirne'de kendisini "polis" olarak tanıttıktan sonra düzensiz göçmenleri gasbeden 2 kişi tutuklandı. Fas uyruklu H.K., O.A. ve M.D, Edirne otogarında bekledikleri sırada kendilerini "polis" olarak tanıtan 2 kişinin, pasaportlarını kontrol ettiğini ve cüzdanlarından 1500 avro çaldığını iddia ederek polise başvurdu.  Edirne Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, araştırma sonucu şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Gözaltına alınan S.F ve O.H, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  Şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece gasp suçundan tutuklandı.
Edirne'nin Enez ilçesi açıklarında 36 yabancı uyruklu yakalandı. Sahil Güvenlik ekipleri, Enez açıklarında hareketlilik tespit ederek bölgeye gitti. Ekipler, durdurulan lastik botta Yunanistan'a kaçmaya çalışan İran ve Afganistan uyruklu 14'ü çocuk 36 düzensiz göçmeni yakaladı. Karaya çıkarılan düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne götürüldü.
Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığındaki 517 düzensiz göçmen yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı, 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı hudut birlikleri ve polis ekipleri, sınırı geçmek isteyen gruplara yönelik çalışma yaptı. Uzunköprü ve İpsala ilçeleri ile merkeze bağlı sınır köylerinde yapılan denetimlerde Irak, İran, Pakistan, Afganistan, Suriye, Filistin, Somali, Fas ve Cezayir uyruklu 517 düzensiz göçmen yakalandı. Düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TALEPLERİ TEK TEK NOT ALDI
TALEPLERİ TEK TEK NOT ALDI
EDİRNE, TÜRKİYE REKORU KIRIYOR
EDİRNE, TÜRKİYE REKORU KIRIYOR