HERKES İŞİNE BAKSIN!

HERKES İŞİNE BAKSIN!

HERKES İŞİNE BAKSIN!

HERKES İŞİNE BAKSIN!
10 Ağustos 2019 - 04:40

YEŞİM DRAMALI
MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu’nun, İYİ Partililere ‘Evinize dönün’ çağrısında tepki gösteren İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, ‘herkes işine bakacak’ diyerek cevap verdi.
Demir, “Arkadaşların yapmış olduğu talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Herkes işine bakacak, bizim partimiz dimdik kadroları ile ayaktadır, Türkiye’nin her tarafına faaliyetlerini yürütüyor. Genel Başkanımızdan, başkanlık divanımızdan ve 81 il başkanımızdan gurur duyuyorum. Düşünceleri ile Türkiye siyasetine katkı sunuyorlar. Biz bu ve buna benzer çağrılara kulak asmıyoruz, herkes işine bakacak. Bizim ülkücülüğümüz çocuklarımıza mirasımızdır diyen Demir; “Görünen odur ki biz Türk milliyetçileri, ülkücüler MHP’de düşüncelerimizi yaşayamadık. Bizim siyasi büyüklerimiz partiden dışlandılar, partiden ihraç edildiler, kongrelerimiz yok sayıldı. AKP’nin eteklerine takıldığından dolayı ve aynı zamanda bir baston olduğundan dolayı, bizim partiyle herhangi bir hukuki bağımız kalmamıştı. Ülkücülüğümüz baki olarak devam ediyor.”dedi.
İYİ Partiden,Milliyetçi Hareket Partisine sert cevap. İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Partinin yapmış olduğu son kongrede kadınlara ağırlık vermesinden dolayı, İYİ Parti içinde kırgınlıklar ve kopmaların olacağını düşündükleri için böyle bir Milliyetçi hareket Partisi  bir talihsiz açıklama yapılmıştır, diyerek ben her şeyin farkındayım herkes işine bakacak diyerek MHP İl Başkanına cevap  verdi.
HERKES İŞİNE BAKACAK
Yapılan açıklamayı çok talihsiz bulduğunu söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir şu açıklamalarda bulundu; “Arkadaşların yapmış olduğu talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Herkes işine bakacak, bizim partimiz dimdik kadroları ile ayaktadır, Türkiye’nin her tarafına faaliyetlerini yürütüyor. Genel Başkanımızdan, başkanlık divanımızdan ve 81 il başkanımızdan gurur duyuyorum. Düşünceleri ile Türkiye siyasetine katkı sunuyorlar. Biz bu ve buna benzer çağrılara kulak asmıyoruz, herkes işine bakacak” dedi.
İYİ PARTİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİNDEN DEMOKRATLARDAN OLUŞMUŞ BİR PARTİDİR
                Demir, insanları zor bir partiye üye yapamazsınız onlar isterse kendine yer bulurlar diyerek şunları söyledi; “Ülküdaşlarıma saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Ülkücülük bir yaşam biçimidir. Kendisini ülkücü addeden , kendine ülkücülüğü bir yaşam biçimi olarak kabul eden, tüm kardeşlerime saygılarımı işletiyorum. Fakat,bahse konu  açıklamayı yapmış olan şahsın açıklamasını talihsiz bir açıklama olarak görüyorum.İYİ Parti Türk Milliyetçilerinden demokratlardan oluşmuş bir partidir. Partiye üyelik davetlerle kabul görecek bir durum değildir. Yani siyasi partiler,düşüncelerini düzgün bir şekilde ortaya koyarlar. Ve milletimiz tarafından bu beğeni ile kabul edilirse ,insanlarımızda o partide kendilerine yer bulurlar”ifade etti..
ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZ BAKİ OLARAK DEVAM EDİYOR
                Bizim ülkücülüğümüz çocuklarımıza mirasımızdır diyen Demir; “Görünen odur ki biz Türk milliyetçileri,ülkücüler MHP’de düşüncelerimizi yaşayamadık. Bunları defalarca hep söyledik,MHP’de vermiş olduğumuz bir demokratik süreç vardı ve o süreçten sonra İYİ Partiyi kurduk. Bizim siyasi büyüklerimiz partiden dışlandılar,partiden ihraç edilidler,kongrelerimiz yok sayıldı. Dolayısı ile de son  1-2 senedir de MHP’nin tutumu ortada . Hem bu güne kadar olan kazanımlarımızı, AKP’nin eteklerine takıldığından dolayı ve aynı zamanda bir baston olduğundan dolayı,bizim partiyle herhangi bir hukuki bağımız kalmamıştı. Ülkücülüğümüz baki olarak devam ediyor. Ülkücülüğümüz çocuklarımıza mirastır.Ama MHP’lilerle herhangi bir hukuki bağımız kalmamıştır”dedi.
HERKES AVUCUNU YALASIN, İYİ PARTİ TÜM KADROLARI İLE BERABER AYAKTADIR
                İYİ Partinin yapmış olduğu kongre ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Ekrem Demir, “kongreye çarşaf liste ile gittik. Genel idare kurlundan çıkan karar da, genel başkanımıza yetki verildi. Kendi ekibini kendi oluşturması noktasında 81 il başkanın hepsinin yetki vermesine rağmen, Genel Başkanımız Akşener çarşaf listeyi önerdi. Ve kongrede çarşaf liste ile seçime girdik. 240 tane arkadaşımız listede yer aldı. Bunların 59 tanesi kadın arkadaşımızdı,divan bunların 59 tanesini de 59’ncu sıraya yerleştirdi. Bu yüzden İYİ Parti içinde bir kırılganlık yaşanırsa diye böyle bir davet yapılmıştır,biz her şeyin farkındayız. Ama herkes avucunu yalasın İYİ Parti tüm kadroları ile beraber,ayaktadır. Yapılan kongrenin vatanımıza milletimize hayırlı olsun” açıklamalar da bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ