HERKESİN BAŞKANIYIM

HERKESİN BAŞKANIYIM

HERKESİN BAŞKANIYIM

HERKESİN BAŞKANIYIM
06 Nisan 2019 - 09:50

31 Mart Seçimleri’nde tekrar Edirne Belediye Başkanı seçilen Recep Gürkan, CHP’li belediye meclis üyeleri ile birlikte mazbatalarını alarak göreve başladı. İlçe Seçim Kurulu’nda; Merkez İlçe Seçim Kurumu Başkanı Hakim Celal Peker’den mazbatasını alan Belediye Başkanı Gürkan, “Edirne hepimizin kenti, Edirne’yi hepimiz hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin, herkese eşit hizmet götürerek, hep beraber yönetmeye devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.
HALKIMIZ BİZE 5 YIL DAHA GÖREV VERDİ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ’’31 Mart’ta yapılan seçimlerde halkımız bizlere bir 5 yıl daha görev verdi. Bize oy veren vermeyen herkese minnettarız. Halkımıza ayrım yapmadan, ötekileştirmeden hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu seçim bel altıların ve bel üstülerin birbirine karıştığı bir seçim oldu. Türkiye’de de Edirne’de de aynı şeyler yaşandı. O kadar çirkefleşmeler, haksızlıklar, İftiralar, kumpaslar yapıldı ki, sadece Recep Gürkan’a değil Yılmaz Büyükerşen’e,Tunç Soyer’e, Mansur Yavaş’a, Meral Akşener’e, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Ekrem İmamoğlu’na da halen yapılmaya çalışılıyor. Bizlerin hayatları boyunca Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktan başka hiçbir derdi olmamış bu insanların tek bir hedefi vardı. Bu ülkede özgürlük, demokrasi, adalet, hak ve hukuk olsun. Ve bu ülkenin şanlı bayrağı on binlerce yıl gönderde kalsın. Bizler bir tek bunu istediklerini” ifade etti.
SEÇİMLERE 4 GÜN KALA İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTILAR
Seçimlere 4 gün kala yeni bir iftira kampanyasına başladılar. Başkan darbecilerin şerefine kadeh kaldırdı denildiğini söyleyen Gürkan,” Bizim kim olduğumuz, geçmişimiz, ailemiz bellidir. Hayatım boyunca ne FETÖ’yla ne de bir başka terör örgütüyle yolumuzun hiçbir kesişme noktası olmamıştır. Hayatımız boyunca Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan sapmadık ve misak-ı milli sınırlarından ayrılmadık. Bu ülkenin bağımsızlığına, bu milletin birliğine ve bütünlüğüne, bu vatana, bayrağa göz dike herkesin gözünü oyma peşinde olduk. Hangi terör örgütü olursa olsun, adın ne olursa olsun; hepsinin hayatımız boyunca karşısında olduk, hayatımız boyunca da karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.
36 YIL ÖNCE TEKNOLOJİ YOK DEDİM
O gece diyorum ki, 36 yıl önce haberimiz yoktu. Teknoloji yoku, sabah kalktık askerler darbe yapmış. Ve o darbede ben gözaltına alınanlardan birisiyim, diyen Gürkan”12 Eylül 1980’de. Şimdi teknoloji var. Saat 09.00’den itibaren bütün televizyonlar dünyaya canlı yayın yaptı. Şimdi haberimiz var diyoruz, ‘vay senin haberin mi var?’ Senin olduğu kadar benim de haberim var. Buradan bir kez daha söyleyip kapatıyorum bu konuyu. Hayatı boyunca vatanı ve milleti için çalışmış olan Recep Gürkan, o gece bırakın darbeyi; bu ülkenin aleyhine bir tane bir işini bulursanız; namerttir, namusuzdur. Bu kadar net söylüyorum bu kadar nettir” dedi.
EDİRNE’NİN TOPRAĞINA BASANIN BELEDİYESİDİR
Gürkan” Edirne’de nefes alan, yaşayan; Edirne’nin toprağına basan, havasını teneffüs eden herkesin belediyesidir, bu belediye. Seçkinlerin, elitlerin, bir partinin, zümrenin belediyesi değildir. Yüreği bu kent için atan, bu ülke için atan , bu millet için atan herkesin bu belediyede oturacak bir sandalyesi, bir odası, bir koltuğu vardır. Her zaman da bu böyle olacaktır.  Biz birileri gibi ‘Buradan, şuradan oy alamadık. Hadi göreceğiz bakalım’ demedik, demeyeceğiz. Önümüzdeki hafta teşekkür ziyaretlerine başlayacağız. İlk ziyaret edeceğimiz mahalle birileri gibi en çok oy aldığımız mahalle değil, en düşük oy aldığımız mahallerden başlayacağız, ziyaretlere” dedi.
30 YILDIR YAPILMAYANLARI YAPMAK ZORDU
Altyapıda bitecek, yollarda bitecek. Geçtiğimiz dönem Edirne’nin geleceği için zor bir karar verdik. Edirne’nin geleceğini kurtarmak mı, Recep Gürkan’ın geleceğini kurtarmak mı? Ben elbette biliyorum diyen Gürkan,”  Zordu bu işler. 30 yıldır yapılmayanları yapmak zordu. Yeni bir çöplük yapmak, yeni çevre yolları yapmak, arıtmayı yapmak, elektrik üretmek, elektrik  fabrikasını restore etmek zordu. Bende bilirdim; şıkır şıkır yollar yapmak; çiçek, böcek doldurmak her tarafı. Ama o zaman Edirne’nin geleceğini kurtaramazdık. İşte o zaman bu zor kararı verdik; Edirne için, Edirneliler için bu kararı verdik. Edirnelilerin bizi anlayacağından emindik ve anladık. Millet ittifakı olarak çıktığımız bu yolda sonu olarak, geçen dönem 31 meclis üyeliğinin 17’sini almıştık, bu dönem 19’u aldık. AK Parti ve MHP beraberdi. 14 meclis üyelikleri vardı, şimdi 12 meclis üyeleri var. Diyorlar ki, oylarımız düştü. Nasıl düştü. Geçen dönem 35 bin 500 oyla kazandık belediyeyi, bu dönem 40 bin 388 oyla kazandık. Nasıl düştü oylarımız. Yüzde 37 ile kazanmıştık, şimdi yüzde 45 ile kazandık. Arkadaşların geçen dönem toplam 47 bin oyları vardı, şimdi 38 bin oyları var. Kimin oyları düştü. Ben Edirnelilere hep güvendim, güvenmeye de devam edeceğiz” diyerek Edirne Belediyesi önünden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na selam gönderdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN