HİÇ KİMSE GECE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

HİÇ KİMSE GECE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

HİÇ KİMSE GECE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

HİÇ KİMSE GECE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK
08 Nisan 2021 - 08:20

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan ayı için tüm hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “Biz önce insanlığımızı yapacağız, siyaset sonraki iş. Elimizde ne varsa herkesle paylaşarak bu zor günleri atlatacağız. Edirne’de hiç kimse gece yatağa aç girmeyecek. En büyük hedefimiz budur.”açıklamasında bulundu.
AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Bahattin Ulusoy’un, Belediye Meclis toplantısında 8 Nisan Dünya Roman Günü dolayısıyla yaptığı konuşmanın ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da açıklamalarda bulundu. Edirne Belediyesi olarak bugüne kadar yaptıkları yardımlarının büyük çoğunluğunun roman vatandaşlara yapıldığını açıklayan Başkan Gürkan, roman vatandaşların yardıma daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi.
“BELEDİYE HERKESİN KAPISIDIR”
“Türkiye’deki diğer belediyelere kıyasen içerisinde en fazla roman vatandaşı çalıştıran belediye Edirne Belediyesidir” diyen Başkan Gürkan, “Kuşkusuz belediye herkesin kapısıdır, bu kapı herkese açıktır, bu şehirde yaşayan veya yaşamayan herkese açıktır. Emin olun biz şunu çok yaşıyoruz, askerden terhis olmuş memleketine gidecek bilet parası yok biz ona da yardımcı oluyoruz. Cezaevinden çıkmış evine gidecek ekmek parası yok ona da yardımcı oluyoruz. Bizim temel görevimiz bu.”açıklamasında bulundu.
BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMECE ÇAĞRISI
Edirne’de kimsenin gece yatağa aç girmemesi için var gücüyle çalıştıklarını söyleyen Başkan Gürkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Bu pandemi koşullarında bütün şartları zorlayarak, gücümüzün yettiğince ihtiyacı olan her vatandaşımıza ulaşacağız. Buradan bütün Edirnelilere çağrı yapmak istiyorum; lütfen Edirne İMECE bütün Türkiye’ye örnek olacak bir şekilde başarılı bir şekilde gidiyor. Emin olun yardım alanların kim olduğunu ben dahi bilmiyorum. Ama yardımlar çok sağlıklı bir şekilde yapılıyor. Bütün Edirnelileri İMECE’ye destek olmaya çağırıyorum. Bunun partisi siyaseti yok. Karnı aç olan, borcu olan insanın partisi siyaseti olmaz. Biz önce insanlığımızı yapacağız, siyaset sonraki iş. Siyasi güçlerimizi hepimiz Edirne’mizin gelişmesi ileri gitmesi için ve Edirne’de hiçbir çocuğun gece yatağa aç girmemesi için kullandık ve hep beraber kullanmaya da devam edeceğiz.”


GÜN DAYANIŞMA GÜNÜ
Yaşanan bu sıkıntılı süreçte sorunlara ivedilikle çözüm bulmak için ilk gün itibariyle çalışmalara başladıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Gün dayanışma günü. İhtiyaç sahibi birçok kalbe dokunmak için gönüllülük esasına dayanan; dijital bir platform olan Edirne İMECE’yi kurduk. Amacımız ihtiyaç sahipleri ile bağışçıları imece usulü buluşturmak. Bir anlamda yardımlaşmayı dijital ortama taşıdık. Edirne İMECE’de farklı bağışlar alınabiliyor. Bağışçılarımız kitap, gıda, eşya ya da can dostlarımız için mama bağışında bulunabiliyor. İhtiyaç sahiplerimiz de yardım talebi oluşturarak, yardım noktalarını takip edebiliyor. Her şey yardımlaşma üzerinden. Tek yapılması gereken uygulamayı App Store ve Google Play’den indirmek” dedi.
 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Lale kenar
    2 ay önce
    Kimse böyle olmasını istemez ama kalıyoruz işsiz buda yoksullah neden oluyor biz iş istiypruz işsizlikten kursa gitmeye başladık günlük 30 lira size soruyorum elektrige mi dogal gaza mı yemege içmege mi bizim dırumuzu sayı. Cumhurbaikanımızı görmesini bizi dinlemesini istiyoruz biz ipsalılı zengini cok fakiri ac
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK