İBA GÜVEN TAZELEDİ

İBA GÜVEN TAZELEDİ

İBA GÜVEN TAZELEDİ

İBA GÜVEN TAZELEDİ
21 Ocak 2021 - 08:52

Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongrede korona virüs tedbirleri kapsamında maske kuralına riayet edilse de sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. İl Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Belgin İba, “Bu salondan Edirne’ye umut çıkacak.”açıklamasında bulundu.
AK Parti Edirne İl Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi.  Kongreye AK Parti geçmiş dönem Genel Başkanı ve son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhur İttifakı üyeleri, AK Partili ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katılım sağladığı kongrede AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.
"İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR"
Siyasette makam, mevki ve unvanların gelip geçici olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Belgin İba; "Kalıcı olan geride hangi eserlerin, hangi başarıların, hangi fedakârlıkların bırakıldığıdır. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti kadroları olarak bizler dava ahlakı ile hareket ederek, tüm hedeflerimize ulaşacağımız inanıyoruz" dedi.
"AK PARTİ HİZMETTİR, ÜLKEMİZİN KALKINMASIDIR"
AK Parti'nin hizmet ve ülkenin kalkınması olduğuna değinen Başkan İba; "AK Parti Cumhuriyet'imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. Geçmişten günümüze bugün ve gelecektir. Siz Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ettiğimiz, ülkemizin önündeki bir asrın aydınlığıdır. Velhasıl AK Parti Türkiye'dir ve milletimize hizmet yolculuğudur.Üstad Necip Fazıl’ın değimiyle "Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!"şuurunda olan geleceğin AK Kadroları Genç kardeşlerim sizleri bağrıma basıyor ve teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.
"MİLLETİMİZİN GÖNÜL RIZASINI KAZANMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Görevi devraldığı günden itibaren çıktıkları hizmet yolculuğunda milletin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalara başladıklarının altını çizen Başkan İba; "Edirne’miz sahip olduğu tarihi, kültürel ve ekonomik değerleriyle bir dünya şehridir. Bu aziz şehrin kıymetini bilen yöneticileri olarak, ona layık olmanın çabası içerisindeyiz" dedi.
"BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ, BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR"
AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır nice başarılara birlikte imza attıklarını dile getiren Başkan İba; Tüm bunları birbirimize inandığımız ve güvendiğimiz, tam bir dayanışma içinde hareket ettiğimiz için yapabildik. Biz birlikte güçlüyüz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Devlet- Millet el ele vererek birçok başarıya imza atmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.  Şimdi tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada teşkilatlarımıza da çok büyük görev düşüyor. Gayret gösterip mücadele edelim. El ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim" şeklinde konuştu.
"BAŞARIMIZIN SIRRI SAMİMİYETİMİZDİR"
AK Parti'nin bugüne kadar milletin gönlündeki yerini korumasının girdiği her seçimden açık ara birinci çıkmasının sırrının samimiyetten kaynaklandığını belirten Başkan İba; "Biz milletimize verdiğimiz her sözde samimiyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Cumhur İttifakı olarak el ele, gönül gönüle gayret göstereceğiz. Bütün vatandaşlarımızın gönlüne ve oyuna talibiz" dedi.
Konuşmaların ardından delegeler oy kullanmaya başladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI