İBA’NIN AÇIKLAMALARI KOMEDİ FİLMİ GİBİ,...

İBA’NIN AÇIKLAMALARI KOMEDİ FİLMİ GİBİ, KAHKAHAYA BOĞULUYORUZ

İBA’NIN AÇIKLAMALARI KOMEDİ FİLMİ GİBİ, KAHKAHAYA BOĞULUYORUZ

İBA’NIN AÇIKLAMALARI KOMEDİ FİLMİ GİBİ, KAHKAHAYA BOĞULUYORUZ
14 Ekim 2020 - 23:12

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın açıklamalarına, “AK Parti’nin komedi film senaryosu gibi açıklamalarını okurken kahkahaya boğuluyoruz. Projelerini açıklarken bile zorluk çekenler aslında bir şey yapmadıklarını gözler önüne seriyorlar.” Sözleriyle cevap verdi.
Pekcanlı; “Herhâlde baya zorlandılar bunları açıklarken. Çünkü yapılan bir şey yok ortada. Ağaç dikmek, Orman İşletme Müdürlüğü’nün işi. Orman İşletme Müdürlüğü ağaç dikmeyecekse ne yapacak. Barajlarla ve Meriç Nehri’nin taşkınlarıyla ilgili açıklama yapmışlar. Kanal çalışmasıyla alakalı.  Kanal Projesinin ne kadar başarılı olduğunu daha göremedik. DSİ bu işleri yapmayacak da ne yapacak. DSİ baraj yapmayacaksa, kanal yapmayacaksa, Orman İşletme Müdürlüğü ağaç ekmeyecekse bunlar başka ne iş yapacak. Ben AK Partililere bunu sormak istiyorum. Niye Pazarkule bağlantı yolunu söylemiyorlar. Kaç senedir ölü yatırım orada duruyor. Niye o köprüden kimse bahsetmiyor. Veya niye bitirilemeyen projelerden bahsetmiyorlar. Orman İşletme Müdürlüğü ağaç dikmiş, bunu büyük bir lütufmuş gibi anlatıyorlar. DSİ, kanal yapmış, gölet yapmış. Bunlar devletin kurumları. Bu işleri yapmayacaklarsa ne yapacaklar. O zaman Edirne halkı da vergi vermesin. Edirne halkı verdiği vergilerin karşılığında ağaç ve göletti mi hak ediyor. Edirne halkının vergi sıralamasında Türkiye’deki yerini bir görsünler. Edirne halkı bunları mı hak ediyor. Komedi ötesi. Varan-1, Varan-2 başlıklarıyla yatırımlarını paylaşıyorlar. Bu işin sonu bir yer varmaz. Gerçekten zorlanıyorlar. Ne projeler yapılmış. Bende gülerek merak ediyorum. Ne açıklayacaklar diye. Herkes gülüyor” dedi.


SKANDAL BÜLTENE CEVAP
AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından gönderilen bültende “AK PARTİ EDİRNE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ” yazısının yazmasına da tepki gösteren Pekcanlı şu açıklamalarda bulundu, “Türkiye Barolar Birliği isminden "Türkiye" kelimesi kaldırıldı, şimdi sıra Türkiye Tabipler Birliği isminin başında ki "Türkiye" kelimesinin kaldırılmasında!
Akp iktidarı her şeyi kendine göre dizayn etmeye öyle alışmış ki Akp Edirne İl başkanlığından dün basına yollanan sözde faaliyet raporunun başlıklarından bir tanesi gözümden kaçmadı meğerse Akp nin Orman Genel Müdürlüğü bile varmış takdir siz değerli vatandaşlarımızın...”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI