İKİNCİ EL ARABALAR, SIFIR FİYATINA SATILIYOR

İKİNCİ EL ARABALAR, SIFIR FİYATINA SATILIYOR

İKİNCİ EL ARABALAR, SIFIR FİYATINA SATILIYOR

İKİNCİ EL ARABALAR, SIFIR FİYATINA SATILIYOR
20 Şubat 2020 - 11:01
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Kredi faizlerinin düşmesinin ardından otomobil alımlarına talep artınca 2019 model otomobillerin tükendiğini söyleye çeken  Can kat Otomotiv firması sahibi Cüneyt Levent, 2020 model otomobillerin piyasaya sürülmemesiyle birlikte vatandaşların ikinci el otomobilleri sıfır fiyatına satın aldığını belirtti.
Faizler ve sıfır araç stoklarını tükenmesi ikinci el araç fiyatlarını yükseldiğini belirten Cankat Otomotiv firması sahibi Cüneyt Levent; “Şuan ikinci el araçlara sıfıra oranla ilgi çok gözükse de, sıfır arabaların satışı az olduğu için kaynaklanıyor. Daha önceki yılarda ikinci el araçların adetlerine bakıldığında yıl bazına göre çok büyük bir değişiklik yok. Bir milyon sıfır araba satılırken,400 bine düşmesi rakamı iki katına çıkarttı. Faizlerin düşmesi araba fiyatlarının çok yükselmesinde kasım ayından itibaren sıfır araçlarda yüzde 20-25 oranında artış olduğu için vatandaş ikinci el araca yöneliyor ”ifade etti.
Cüneyt Levent; “ ikinci el oto satışı, sigorta ve gayrimenkul işlemleri yanı sıra  ikinci el aldıkları araçların tamir bakım işlemlerini yaptıklarını söyleyen Cankat Otomotiv sahibi Cüneyt Levent; “İkinci el,kasım ayından itibaren arz talep dengesizliği oldu. Faizlerin birden düşmesi ve yıl sonuna kadar planlanan sıfır arabaların bir anda satılması ile hiçbir bayide şuanda sıfır araba yok. Dolayısı ile ikinci el arabaya çok rağbet oldu. İkinci el arabaya talep çok olduğu için,ikinci el araçlar sıfırla aynı fiyata satılıyor. Bu mart ayında arabalar geldiğinde düzene girer diye düşünüyoruz” diye belirti.
Çin’de ki Corana virüsü yedek parça alımını da etkileyeceğine dikkat çeken Levent; “Çin’de çıkan bu virüsün etkisi ile orada üretilen yan sanayi araçların parçaları biraz sıkıntı yaratacağını düşünüyoruz ”dedi.
İKİNCİ EL ARAÇLARA 6 AY GARANTİ
İkinci el araçlara sıfır araçlar gibi 6 ay garanti verdiklerini belirten Levent; “piyasada bir algı var,ikinci el araç alırsak garantisi yok diye, artık böyle bir şey yok. Ekspertiz yaptığınız ikinci el araçları da alabilirsiniz. Sıfır arabada nasıl garanti varsa ikinci el araçlarda da garanti alabiliyorsunuz.Biz sattığımız araca 150 bin kilometreyi geçmediyse 6 ay  garanti veriyoruz. Bir ay içerisinde memnun kalmadıkları takdirde arabasının fiyatına göre bir iki bin lira düşüp geri alma seçeneğimiz var” diye ifade etti.
İKİNCİ EL ARAÇ ALACAKLAR DİKKAT
İkinci el araç alacakların dikkat etmesi gereken konular ile ilgili uyarıda bulunan Cüneyt Levent; ikinci el araç alacak olan müşterilerimize önerimiz. Yaptırdıkları ekspertiz raporunun TSE belgesi olup olmadığını araştırsınlar.Aldıkları araçların daha önce kaç el değiştirmiş diye sorgulasınlar ve öyel tercih etsinler ikinci el araçları.İkinci el araç almak isteyenler buldukları araç temiz ise düşünmeden alsınlar. 2014’ten beri alınan her aracın üzerine muhakkak fiyatlar artı kimse zarar etmiyor.Herkes elinde ki ikinci el aracın fiyatı artığı zaman seviniyor. Aracınız 2-3 yaşına gelince değiştirerek daha yeni bir araç alayım diyorsanız,aslında arada vereceğiniz fark değişmiyor. Sizin aracınızın fiyatı yüzde 10  yükselmiş olsa bile sizin alacağınız aracın fiyatı da aynı yükseliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI