İŞLEM AYNI BEDEL FARKLI

İŞLEM AYNI BEDEL FARKLI

İŞLEM AYNI BEDEL FARKLI

İŞLEM AYNI BEDEL FARKLI
11 Ağustos 2020 - 01:11

YEŞİM DRAMALI-BEGÜM DENKTEN
Yurt dışına gidecek vatandaşlardan istenen PCR testinin ücreti Kapıkule test noktasında 220 TL iken, banka ve PTT şubelerinde 110 TL. Ayrıca, yolculara test sonuçlarının 10 gün sonra çıkacağının söylenmesi gurbetçilerin bütün planlarını alt üst ediyor.
Almanya’ya gidecek olan gurbetçi Çiğdem Demirci“Buraya gelirken Türkiye bize kapıları açtı ama giderken Türk Hava Yolları negatif test sonucu almadan uçağa almıyormuş. Burası riskli bölge olduğu için Almanya da test zorunluluğu istiyor. 1 haftalığına geldik test sonucu 10 gün sonra çıkacak diyorlar. Uçak biletlerimiz yanacak. Hem maddi hem manevi zarardayız. Geldiğime pişman oldum. Eşimizle dostumuzla bayramımızı geçirelim dedik burnumuzdan getireceklerse ne anladım bu işten. Devletimizin bizi yurtdışı devletlerine karşı savunması lazım. Alın terimizle kazanıyoruz buraya geliyor ama paramız girdiğimiz zararlara gidiyor” dedi
Almanya’dan gelen gurbetçi Erkan Demirci; “ Almanya test istiyor. Zor durumdayız. Sonuçlar 10 gün sonra çıkacak diyorlar, Pazar günü döneceğiz. Edirne’de PCR testlerinde yoğunluk yaşandığı için başka bir şehirde mi test yaptırsak kararsız kaldık. Denize gitmedik. Edirne’de tatil yaptık. Bugün yapılan test 10 gün sonra çıkacağını söylüyor yetkililer ama bizim işimize yaramayacak, daha erken çıkması lazım” diye ifade etti.
Bulgaristan Mehmet Zafer ise;  “Bulgaristan tüm formatları olması gerektiği gibi istiyor. Veznede ödediğiniz PCR testi ücreti ile PTT-Halk Bankasından ödediğiniz ücret değişiklik gösteriyor. Halk Bankasından yatırılan 110 TL iken veznenin aldığı ücret 220 TL” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI