İSMİ SONSUZLUĞA TAŞINDI

İSMİ SONSUZLUĞA TAŞINDI

İSMİ SONSUZLUĞA TAŞINDI

İSMİ SONSUZLUĞA TAŞINDI
30 Ekim 2019 - 00:04
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda 3 Ocak 2019 tarihinde hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın dün açtığı çocuk parkında yaşayacak.
Cumhur Deniz Uysal’ın isminin verildiği parkın açılışında Annesi Aynur Uysal tarafından kaleme alınan  ‘Deniz’den Damalalar’isimli kitap açılışa gelen misafirlere hediye edildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardında park açılışı gerçekleştirildi.
Cumhur Deniz Uysal’ın annesi Aynur Uysal,oğlumun doğum gününde bizi yalnız bırakmayıp geldiğiniz için teşekkür ederim dedi.
 Park açılışında konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan; “ İki ay önce yaşadığı sokağa Cumhur Denizin ismini yaşadığı sokağa vermiştik. Cumhur Denizin bugün doğum günü olduğu bu günde  onun adını yaşatacağız bu parkta. Ölüm kaç yaşında olursa olsun,yakınlarımızı aldığında erken ölümdür.inanın yakınını kaybetmesi çok acıdır ama kaçınılmazdır. Cumhur Denizin hem doğum günü olması vesilesi,hem de yaşamını insanlara adayacak bir ideale sahip olması nedeni ile,o küçük evlatlarımıza  bir rol model olması açısından bu parka onun ismini vermek istedik.  Doğum günüde Cumhur Denize Allahtan rahmet ailesine Edirne’mize sabırlar diliyorum.
Bugün çok özel bir gün hem Cumhur Denizin doğum günü hem de Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Komutan eşsiz insan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin de 96. Yıl dönümü. Cumhuriyet bayramını kutlarken,Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden ayrılmadan anlatacak,hem de Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılacaklardır ”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...