ISPANAK YİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

ISPANAK YİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

ISPANAK YİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

ISPANAK YİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER
06 Kasım 2019 - 00:05

Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'nde birçok kişinin ıspanak yedikten sonra zehirlenmesi iddialarına geçimini ıspanak satarak sağlayan Edirneli üreticiler tarladan topladıkları ıspanakları yiyerek tepki gösterdi. “Her akşam çocuklarımız ile birlikte ıspanak yiyoruz, zehirlenme söylentileri ekmeğimizle oynadı” diyen üreticiler, vatandaşların gönül rahatlığıyla ıspanak yiyebileceklerini söyledi.
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ıspanak yedikten sonra Edirne’ye yaşayan kızlarını ziyarete gelen bir aile, ağız kuruluğu, bulantı, kusma, görme bulanıklığı gibi şikayetlerle Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine müracaat etti.
Aile tedavilerinin ardından taburcu olurken, Edirne’de de ıspanaktan zehirlenme vakalarının olduğu söylentileri ıspanak üreticini mağdur etti.
Edirne’de en çok ıspanak üretilen Karaağaç Mahallesindeki ıspanak üreticileri, düştükleri zor durumu İhlas Haber Ajansı (İHA) mikrofonlarına anlattı.
Tarladan ıspanakları toplayan tarım işçileri, her akşam iş bitişi topladıkları ıspanaklardan evlerine getirdiklerini ve çocuklarıyla birlikte yediklerini belirterek, hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi.
50 senedir ıspanak üreticiliği yapan ve ıspanak üreticiliğinin baba mesleği olduğunu açıklayan üretici Fatin Küçük’de son günlerde iddia edilen ot ile hiçbir karşılaşmadıklarını belirterek, halkın gönül rahatlığıyla ıspanak yiyebileceklerini söyledi.
Üretici Küçük, asılsız iddialar yüzünden son günlerde ıspanak satışlarının olumsuz etkilendiğini ifade etti.
Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan’da açıklamasına tarladan kopardığı ıspanağı yiyerek başladı. Üreticinin uzun uğraşlar sonucu mahsul haline getirdiği ıspanaklar hakkında bazı iddialar olduğunu ancak bu durumun çiftçiyi mağdur ettiğini söyledi.
Ben gönül rahatlığıyla ıspanak yiyorum diyen Muhtar Korkan, “tüm herkes de gönül rahatlığıyla ıspanak yiyebilir” açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA