İŞTE ASİL TÜRK MİLLETİ

İŞTE ASİL TÜRK MİLLETİ

İŞTE ASİL TÜRK MİLLETİ

İŞTE ASİL TÜRK MİLLETİ
10 Ağustos 2020 - 07:24

Edirne’nin Yunanistan’a sınır köylerinden biri olan Kemalköy halkı, Yunanistan’ın burnunun dibine dev Türk bayrağı dikerek yaptıkları açıklamalarla Yunanistan’a tokat gibi cevap verdi. 7’den 70’e ‘kartal’ tepesinde bir araya gelen köy halkı,  “vatan ve millet uğruna, seve seve can vermeye hazırız” açıklamasında bulundu.
Yunanistan’ın son günlerde hadsizce açıklamalarına sınır köyü olarak şanlı Türk bayrağını Yunanistan sınırında dalgalandırarak Yunanistan’a en anlamlı cevabı vereceklerini düşünen Edirne’nin Yunanistan’a sınır köylerinden Kemalköy halkı, Yunanistan’dan da rahatça görülebilecek sınır hattındaki ‘kartal tepesine’ dev Türk bayrağı dikmenin mutluluğunu yaşıyor.
Türkün gücünü herkes bilir
Kemalköy muhtarı İzzet Kuzucu, “Türkün gücünü herkes bilir” diyerek “şanlı bayrağımızın rengini şehitlerimizin kanından aldığını hiç kimse aklından çıkarmasın, buralar şehitlerimizin kanıyla alındı ancak bizler şehit olursak verilir. Buna kimse tenezzül etmesin Türkün gücünü herkes bilir” açıklamasında bulundu.
Bayrağımızın dalgalanması bile Yunanistan’ı korkutuyor
Köyün muhtar azalarından biri olan Çetin Özgün’de kendisinin avcı olduğunu açıklayarak, Edirne’deki kayıtlı avcılar olarak Yunanistan’a yeteceklerini ifade ederek, “bayrağımızın burada şanla şerefle dalgalanması bile Yunanistan’a korku salıyor” dedi.
Seve seve can vermeye hazırız
Bir diğer köy muhtar azalarından Erdal Aslan’da, Yunanistan sınırına dev Türk Bayrağını dikmelerinin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatarak, “Yunanistan istediği kadar bağırsın, vatan ve millet uğruna, seve seve can vermeye hazırız” açıklamasında bulundu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI