İTHALATLA “ÇİFTÇİLER GÜNÜ” KUTLANMAZ!

İTHALATLA “ÇİFTÇİLER GÜNÜ” KUTLANMAZ!

İTHALATLA “ÇİFTÇİLER GÜNÜ” KUTLANMAZ!

İTHALATLA “ÇİFTÇİLER GÜNÜ” KUTLANMAZ!
14 Mayıs 2019 - 08:37

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Tarım ve Hayvancılık Komisyon Başkanı Mansur İriş, 14 Mayıs “Çiftçiler günü” münasebetiyle bir açıklamada bulundu. İriş açıklamasında, “Mısır’dan kuru soğan, savaş içindeki Suriye’den patates almakla ‘çiftçiler günü’ mü kutlanır” dedi.
Mansur İriş, “daha 10 yıl öncesine kadar kendi kendine yeten bir ülkeyken, 15 – 20 yıl öncesinde ise tarımsal ürünleri ihraç eden bir ülke iken bugün iktidar, halkımızı tanzim satış kuyruklarında bekler hale getirdi. Oysa üzerinde yaşadığımız topraklar bereket fışkırıyor” açıklamasını yaptı.
TARIM, REFORMLARIN İLK SIRASINA YAZILMALI                                                                                                “Tarımı kendi haline bırakırsak mevcut eğilimler devam eder ve önümüzdeki 10 yılda ithalat ihracatı geçer. Tarım ihracatçısı Türkiye tarım ithalatçısı durumuna düşer” diyen Mansur İriş,  “özellikle buğdaydan ve hayvancılıktan başlayarak dışa bağımlılığın azaltılması için, yapılması gereken reformların başına tarım sektörü yazılmalı. Yeni bir farkındalık ve yeni bir hamle ile geleceği kazanabiliriz” uyarısında bulundu.
BAKANLIK GENİŞ İMKÂNLARA SAHİP                                                                                                           Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geniş imkânlara sahip olduğuna da değinen Mansur İriş;                              “60 bin memuru, 40’tan fazla Ziraat Fakültesi, 50 binden fazla Ziraat Mühendisimiz var. Buna rağmen Sırbistan’dan et, Bulgaristan’dan saman, Rusya’dan buğday, Mısır’dan Kuru soğan, 7 yıldır savaş ülkesi olan Suriye’den patates ithal ediyoruz. Bu nasıl bir ‘Yerli ve Milli’ tarım politikasıdır?” dedi.
 

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU