KÂĞIT RAPOR DÖNEMİ SONA ERDİ

KÂĞIT RAPOR DÖNEMİ SONA ERDİ

KÂĞIT RAPOR DÖNEMİ SONA ERDİ

KÂĞIT RAPOR DÖNEMİ SONA ERDİ
01 Şubat 2019 - 01:30
Reklam

Bugünden itibaren eczanelerde kâğıt rapor dönemi sona erdi. Elektronik ortamda ilaç sağlık raporlarının imzalanması zorunluluğu bugün itibari ile başladı.

Eczacı Şükrü Civaroğlu, Daha önce yasalaşan ve sistemsel alt yapı eksikliği nedeniyle kağıt rapor olarak verildiğini ve bugünden itibaren tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından raporlar e – rapor üzerinden çıkarılacağını söyledi.

KAĞIT RAPORU OLANLAR SORUN YAŞAMAYACAK

Şifa Eczanesi sahibi Eczacı Şükrü Civaroğlu” Bir süreden beri e – rapor sistemi devam ediyordu. Artık kağıt raporun bir önemi kalmadı. Bundan sonra bütün işlemler e – rapor üzerinden yürüyecek. E – Rapor’un alt yapısı tamamlandı. Sisteme geçilmesinde artık bir sorun yok gibi gözüküyor. Hastaların elinde olan manuel düzenlenmiş raporlar bitim tarihine kadar geçerli olacak. Manuel olan raporların bitiminden sonra e – rapora onlarda geçecek” dedi.

BU SÜRE 1 DAKİKAYA KADAR İNECEK

Özellikle nöbet esnasında kağıt reçetenin gelmesi durumunda en az 5 dakika bir süre alıyor. Elektronik ortamdan gelen reçete ile bu işlem süresi 1 dakikaya kadar iniyor. Böylelikle iş yoğunluğu azalıyor. Hastanın bekleme süresi azalıyor. Normal reçetelerde bazen doktorların yazarken ki özensizliğinden, bazen yanlış anlamadan, gözden kaçan hızlı ilaç verirken hata yapılmasından dolayı yanlış ilaç olayı ortadan kalkmış oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF