KABUS BÜYÜYOR

KABUS BÜYÜYOR

KABUS BÜYÜYOR

KABUS BÜYÜYOR
16 Ekim 2020 - 00:26

Türkiye'nin pek çok kentinde ölümlere yol açan ve 50’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sahte içki kabusu sürüyor. Edirne’de sahte içki satıcılarına ve üreticilerine yapılan operasyonlar litreler dolusu tarımsal kökenli etil alkol ile birlikte sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler ise serbest bırakıldı.
Edirne'de, düzenlenen kaçakçılık operasyonunda kaçak içki yapımında kullanılan malzeme ve cinsel içerikli ürün ele geçirildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında şüpheli S.B. ve Ö.B'nin iş yerinde arama yapıldı. Yapılan aramada, 102 şişe 1'er litrelik tarımsal kökenli etil alkol, bin 694 adet farklı cins ve gramajlarda içki aroması bulundu. Emniyet ekipleri detaylı aramalarında, 45 adet değişik marka, cins ve gramajlarda cinsel içerikli ürünü de ele geçirdi. Şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
ŞİŞELENMİŞ HALDE SAHTE İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ
Edirne'de, düzenlenen operasyonda sahte içki yapımında kullanılan malzeme ve şişelenmiş halde sahte içki ele geçirildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında şüpheli M.E.E'nin iş yerinde arama yapıldı.  Yapılan aramada 13 yarım litre, birer adet 1 litre ve 5 litrelik şişelerde sahte veya el yapımı olduğu değerlendirilen rakı ele geçirildi. Aramada, sahte içki yapımında kullanılan malzemelerden 8 adet 5 litrelik plastik bidon içerisinde tıbbi kullanım amaçlı etil alkol, 1 adet 250 mililitrelik şişe içerisinde anason aroması, 1 adet 100 mililitre anason yağı bulunan cam şişe ve 2 adet şeffaf renkli el yapımı veya sahte içki yapımında kullanıldığı değerlendirilen huni yakalandı. Şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
10 BİN LİRALIK GÜMRÜK KAÇAĞI ALKOL YAKALANDI 
Bu arada Edirne'de, şüphe üzerine durdurulan bir araçta 50 litre gümrük kaçağı içki ele geçirildi. Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesinde rutin yol kontrolü ve arama faaliyetlerinde şüphe üzerine bir aracı durdurdu. Aracın bagaj kısmından yapılan aramada piyasa değeri 10 bin lira olan 50 litre gümrük kaçağı içki ele geçirildi. Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI