KADINLARA BİR MÜJDE DAHA

KADINLARA BİR MÜJDE DAHA

KADINLARA BİR MÜJDE DAHA

KADINLARA BİR MÜJDE DAHA
13 Kasım 2020 - 10:14
Reklam

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, kadınlara yönelik yeni bir merkezin açılacağı müjdesini vererek, farkındalık oluşturmak için atölyeler yapılacağını söyledi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katkılarıyla tadilatını başlattıkları yeni Mor Kadın Merkezi binasını 15 gün içinde faaliyete açacaklarını açıklayan Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, Kent Konseyi Kadın Meclisi çalışmalarının buradan sürdüreceğini belirtirken, hayat boyu öğrenme projesi kapsamında kadınlara yönelik değişik kurslarında açılacağını aktardı.
Yeni hizmete açılacak olan Mor kadın merkezi ile ilgili bilgi veren Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı; “Kent Konseyi, Edirne Belediyesi’ne bağlı. Bu sebeple Edirne Belediyesi ile beraber çalışmak zorunda. Başkanımızın takdiri ve talepleriyle de 25 Kasım Stadyumu’nun yanında tren köprüsünün karşısındaki bina kadın atölyesi oluyor. Bina zaten tescilli bir bina. Dışı mor bir bina. Kamulaştırma nedeniyle o yol açıldı. Hem binayı atıl durumdan kurtarmak adına hem de kadınlarımıza bir faydamız olması adına yeni bir atölye kurmayı hedefledik. Bununla ilgili tamir, tadilat işlerimiz var. Onları yapıyoruz. Kadınların kursta kullanabileceği malzemelerle ilgileniyoruz. Yaklaşık 10-15 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. İki katlı bir bina. İki tane odası var diyebiliriz. Binanın içerisini düzenleyeceğiz. Bakımlarını yapacağız. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenleyeceğiz. Halk Eğitim ile yaptığımız protokol gereği ‘Hayat Boyu Öğrenme’ projesi kapsamında yine onlardan el işi hocası isteyeceğiz. Binayı özellikle mor renkte yaptık. Farkındalık yaratmak istedik. Tescilli bina olmasa dış cephesine çok güzel kadın resimleri çizmeyi düşündük ama tescilli olunca herhangi bir şey yapamıyoruz. Aldığımız gibi tamir, tadilat yapmak zorundayız. Kadın çalışmalarının yapılacağı yeni bir bina Edirne’ye kazandırılıyor. Çeşitli atölyeler yapılacak. Sadece el işi değil, kadınlara farkındalık oluşturmak için çeşitli atölyeler de yapılacak”diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mine çizgici
    2 ay önce
    Sayın başkanımız a şimdi den tesekkurler böyle bir proje hazırladıkları için biz nasıl ve ne zaman baş vuru yapariz bilgilendirirseniz memnun oluruz teşekkür ler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA