KAHRAMAN BAKKALLAR
Reklam
Reklam
Reklam

KAHRAMAN BAKKALLAR

KAHRAMAN BAKKALLAR

KAHRAMAN BAKKALLAR
07 Eylül 2018 - 06:28

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, dövizde yaşanan spekülatif artış bahane edilerek yapılan zamların önündeki en büyük engelin bakkallar olduğunu belirterek, “Fiyat arttırmayıp kahramanlığını bir kez daha gösteren bakkallarımız halkımızın takdirini almıştır” ifadesini kullandı.

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, son dönemde dolar bahane edilerek başta gıda ürünleri olmak üzere birçok alanda istenmeyen zamların yapıldığını belirtti.

Yapılan zamların vatandaşların üzerinden baskı ve büyük gerilim yaşanmasına neden olduğunu söyleyen Başkan Yaşagör, Ahilik kültüründen gelen ve kahraman unvanını boşuna almayan bakkal esnafının yine bu zamlara direndiğini ifade etti.

Fiyat artırmayıp kahramanlıklarını bir kez daha gösteren bakkalların halkın takdirini kazandığını vurgulayan Başkan Yaşagör, “Bu yapılan kahramanlığı milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da unutmaz. Fiyatların artmaması için her türlü imkânı kullanan bakkal esnafının yaşaması için başta halkımız olmak üzere herkesin çevresindeki küçük esnafa destek vermesi artık milli bir görevdir.”dedi.

Herkes bu karışık ortamda kazancına kazanç katmaya çalışırken, başta bakkal esnafı olmak üzere sayıları 100 binleri aşan küçük esnaf, ülkenin ekonomisine katkı sağlamak için elinden gelen tüm gayreti göstermiş ve imkânlarını seferber etmiştir diyen Yaşagör, “Bugünkü ortamda küçük esnaf olmasa bu fiyatları bile çok daha önceden arardık. Demek ki küçük esnaf bu ülkenin vazgeçilmezidir ve her zaman korunması gerekir” diye konuştu.

Başkan Yaşagör, “AVM’ler ve zincir marketler döviz artışından dolayı birçok ürünü yok sattı. Fakat bakkallarımız ekonomide istikrarın sağlanması adına müşterilerimizin faydalanması için rafındaki ürününe fiyat artışı yapmamıştır.” dedi.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!