KANSER’E SAVAŞ AÇAN AİLE, DİĞER HASTALARA...

KANSER’E SAVAŞ AÇAN AİLE, DİĞER HASTALARA UMUT OLDU

KANSER’E SAVAŞ AÇAN AİLE, DİĞER HASTALARA UMUT OLDU

KANSER’E SAVAŞ AÇAN AİLE, DİĞER HASTALARA UMUT OLDU
30 Ekim 2020 - 22:45

Edirne’de kanser hastalığı nedeniyle ailesinden iki kişiyi kaybeden 54 yaşındaki Emine Karahan 10 yıldır kanser hastalığıyla mücadele ediyor. Biricik oğlu Eren’e 3 buçuk yaşında kanser teşhisi konulduğunu söyleyen anne başarılı mücadeleyle oğlunun kanseri yendiğini ancak tekrar ikinci kez kansere yakalandığını anlatı. “Kanserden korkmuyoruz, kazanan biz olacağız” diyen anne, umut öyküsünü Edirne Gazetesine anlattı.
Edirne’nin kent merkezinde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi 54 yaşındaki Emine Karahan, kanser hastası olduğunu öğrendiğinde hastanenin çıkış kapısını bulamadığını ve o anda aklına down sendromlu bir buçuk yaşındaki çocuğunun geldiğini söyledi.
“BEN ÖLÜRSEM ÇOCUĞUMA NE OLACAK”
Hastalığını öğrenince zaman zaman ağladığını ifade eden Karahan, kendisinin ağladığını görünce çocuğunun da ağladığını söyledi. Çocuğuna belli etmemek için gizli gizli ağladığını ve çok zor dönem geçirdiğini anlatan Karahan, ‘ben ölürsem çocuğuma ne olacak’ düşüncesiyle bu hastalıkla mücadele etmeye karar verdiğini belirtti.
KENDİSİ KANSERLE MÜCADELE EDERKEN OĞLU DA KANSERE YAKALANDI
Kanser hastalığıyla mücadelesi devam ederken 2 yıl sonra oğluna da kanser teşhisi konulduğunu anlatan anne Karahan, oğluna ilk teşhisin üç buçuk yaşında konulduğunu söyledi. 4 yıl süren mücadeleyle oğlunun kanser hastalığını yendiğini vurgulayan anne 4 yıl aradan sonra oğlunun bir kez daha kansere yakalandığını belirterek, şimdi de mücadelelerinin anne-çocuk devam ettiğini söyledi.
“ANNE BEN ÖLECEK MİYİM?”
Oğlunun kendisine sürekli ‘anne ben ölecek miyim’ sorusunu sorduğunda yutkunduğunu anlatan anne Karahan, oğlunun saçlarının dökülmesini görmemesi için kesme kararı aldıklarını ancak oğlunun ‘ben kel olmak istemiyorum’ dediğini söyledi. Oğluna moral vermek için kendi saçlarını da kazıttığını belirten anne yaşanan sürecin çocuğa hissettirilmemesi gerektiği çağrısında bulundu.
“ÇOCUĞUM KUCAĞIMDA ÖLDÜ, ÖLÜM KORKUSUYLA YAŞIYORUZ”
Tedavi sürecinde çocuğunun beyninde pıhtı oluştuğunu anlatan anne Karahan, “Çocuğum kucağımda öldü. Önce Allah sonra doktorlar canlandırdılar oğlumu. 2-3 saat kucağımda ölü gibi durdu. Ağzı yamuldu. Hep ölüm korkusuyla yaşıyoruz” dedi. “Çocuğum için yaşamak zorundayım, oğlumun morale ihtiyacı var” diyen anne Karahan, hastalığı unutmak için Edirne Belediyesine ait bahçede meyve-sebze yetiştirmeye başladıklarını söyledi.
“KANSERDEN KORKMUYORUZ, KAZANAN BİZ OLACAĞIZ”
Kayınvalidesiyle eltisini kanser hastalığı nedeniyle kaybettiğini belirten Karahan, oğluyla kendisinin mücadelesinin devam ettiğini belirterek, “kanser hastalığına bir daha yakalanırsak bir daha yeneceğiz. Kanserden korkmuyoruz biz bu mücadeleyi kazanacağımızı düşünüyoruz.”dedi.
“ÇOCUKLAR YAŞAMAK İSTİYORUM DİYEREK ÖLÜYORLAR”
Korona virüs salgınıyla nasıl mücadele ediliyorsa kanserle mücadelenin de aynı olması gerektiği çağrısında bulunan Karahan, “Çocuklar gözümüzün önünde ben yaşamak istiyorum diyerek ölüyorlar.”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!