KANTİNCİLERİN YÜZÜ AZDA OLSA GÜLDÜ

KANTİNCİLERİN YÜZÜ AZDA OLSA GÜLDÜ

KANTİNCİLERİN YÜZÜ AZDA OLSA GÜLDÜ

KANTİNCİLERİN YÜZÜ AZDA OLSA GÜLDÜ
03 Mart 2021 - 08:04

Koronavirüsle mücadelede girilen normalleşme döneminin ardından yüz yüze eğitim başlamasıyla aylardır kapalı olan okul kantinlerinin açılmasıyla kantincilerin yüzü güldü.
Okulların açılmansın aylardır maddi olarak zorlanan kantinci esnafının bir kısmını sevindirdiğini belirten Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özen, “Açıklanan verilere göre kentimiz çok yüksek riskli durumda olduğu için; yüz yüze eğitim yalnızca ilkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıflarda, ortaokul 8. sınıflarda ve lise 12. sınıflarda başladı. Durum böyle olunca okul kantinlerinin birçoğunun kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu bir başlangıçtır, faaliyete giren arkadaşlarımız bir nebze de olsa rahatlayacaktır ama en kısa sürede şehrimizin yüksek riskli durumdan çıkmasını ve sektörümüzdeki tüm arkadaşlarımızın işinin başına dönmesini temenni ediyoruz” dedi.
“Umarım en kısa zamanda tüm işletmeler açılır” diyen Edirne Kantin İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Pandemi yasaklarının başladığı 13 Mart'ta okullar eğitime ara verdiğinden bugüne, geçmekte olduğumuz hassas süreçte sabrettik, bekledik ve nihayet çocuklarımızla birlikte işimize kavuştuk. Tabii burada ilimizin çok yüksek riskli durumda olmasından dolayı kısmi bir kavuşma söz konusu. Açıklanan verilere göre kentimiz çok yüksek riskli durumda olduğu için; yüz yüze eğitim yalnızca ilkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıflarda, ortaokul 8. sınıflarda ve lise 12. sınıflarda başladı. Durum böyle olunca okul kantinlerinin birçoğunun kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu bir başlangıçtır, faaliyete giren arkadaşlarımız bir nebze de olsa rahatlayacaktır ama en kısa sürede şehrimizin yüksek riskli durumdan çıkmasını ve sektörümüzdeki tüm arkadaşlarımızın işinin başına dönmesini temenni ediyoruz. Kurallara uyarak atlatacağımız bu süreçte tam anlamıyla çocuklarımıza hizmet vermenin sorumluluğu ve bilinci ile hareket edeceğiz. Her türlü sağlık ve hijyen tedbirlerimizle çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek hazırlıklarımızı tamamladık. Bundan böyle kantinlerimizde açıkta yiyecek satışı kesinlikle olmayacaktır. Ürettiğimiz ürünler paketlenmiş haliyle çocuklarımıza sunulacaktır. Ayrıca çocuklarımızın parayla temasını ortadan kaldıracak kartlı sistemi yakın bir zamanda uygulamaya koymak üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm çocuklarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı diliyoruz. Kantin işletmecisi arkadaşlarımıza da hayırlı, sağlıklı bir dönem olsun temennimizle iyi çalışmalar diliyoruz.” Şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE