KAZANAN HELVACIOĞLU OLDU

KAZANAN HELVACIOĞLU OLDU

KAZANAN HELVACIOĞLU OLDU

KAZANAN HELVACIOĞLU OLDU
04 Nisan 2019 - 08:28
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimi’nde belediye başkanlığı için kullanılan oyların tekrar sayılması için Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na 36 sayfadan oluşan bir dosya ile itiraz etti. İtiraz sonucu geçersiz oyların değerlendirmesiyle 11 olan fark 23 oya çıktı.
Pazar günü yapılan seçimde Keşan’da 38 bin oy kullanıldığını buna karşın seçimin 11 oy farkı sonuçlandığına dikkat çeken CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, şöyle konuştu: “11 tane oyla seçim kazanmak ya da kaybetmek çok şey bir şey değil. 6 tane oyu alıp buradan oraya koyduğunuzda sonuç değişiyor. Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’ın, 'Gel görevi devir al, göreve başla' demesi beni biraz rencide etti. Kimse kusura bakmasın. 38 bin oy kullanılan bir yerde 11 tane oyla seçimin neticelenmeden mazbata verilmeden, onu kabul etmeden başkanımızın tavrı beni üzdü. Göğsümüz dik bir şekilde yürüyeceğiz. Bizim abdestimizden tereddüdümüz yok. Sonuçlar tereddütsüz bir şekilde ortaya çıksın. Oylar sayılsın, 11 oyla kaybedeceğimize 200 oyla kaybedelim, onu düşünmüyorum ama en iyi sonucu sağlıklı olacak şekilde değerlendirilecektir. Öyle umuyorum.”
CHP, geçersiz oyların yeniden değerlendirilmesi için itirazda bulundu. Keşan İlçe Seçim Kurulu'nun kararı doğrultusunda geçersiz oylar yeniden değerlendirildi ve itiraz AK Parti lehine sonuçlandı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, itiraz sonucu geçersiz oyların değerlendirmesiyle 11 olan farkın 23 oya çıktığını söyledi.
AK Parti’den Keşan Belediye Başkanı seçilen Mustafa Helvacıoğlu’da açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Keşan kazanmıştır. Bugün işçilerimiz kazanmıştır, memurlarımız, emeklilerimiz, esnafımız kazanmıştır, köylümüz kazanmıştır, engelliler kazanmıştır, tüm genç kardeşlerim ve tüm canlılar kazanmıştır. Yoksul kardeşim, kimsesiz kardeşim kazanmıştır. Bugün mağdurların umudu kazanmıştır. Bugün sadece Keşan da değil tüm bölgemiz kazanmıştır. Keşan’ın bir evladı olarak, büyük bir gurur ile ifade etmek istiyorum; Keşanımız artık tüm Trakya’ya ve Türkiye’ye örnek temsil edecek bir yeni başlangıca adım atmıştır. Keşanımızın önüne yepyeni ve tertemiz bir sayfa açılmıştır. Keşan'ın destanını hep birlikte yazacağız! Bizi yalnız bırakmayan herkese gönülden şükranlarımı sunuyorum. Yolumuz açık olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun.”
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...