“KENDİMİZİ YENİLEMEMİZ GEREK”
Reklam
Reklam
Reklam

“KENDİMİZİ YENİLEMEMİZ GEREK”

“KENDİMİZİ YENİLEMEMİZ GEREK”

“KENDİMİZİ YENİLEMEMİZ GEREK”
09 Haziran 2018 - 05:01

Edirne Valisi Günay Özdemir; “Gelecek nesilleri yetiştireceksek, biz idareciler, öğretmenler ve toplum olarak kendimizi yenilemezsek çocuklarımızı geleceğe yetiştirmekte zorluk çekeriz” dedi.

 

50. Yıl Cumhuriyet İlkokulunda öğrenim gören öğrenciler mezuniyet töreniyle 2017-2018 öğretim yılına veda etti. Dün gerçekleşen mezuniyet törenine Edirne Valisi Günay Özdemir ile Edirne Milli Eğitim İl Müdürü Hakan Cırıt ve yönetim kadrosu da katılım gösterdi. Minik öğrenciler Vali Özdemir ile Müdür Cırıt’ı hazırladıkları folklor gösteriyse karşıladı. Ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine karne dağıtımı gerçekleştiren Vali Özdemir minik öğrencilere tatilde kitap okumaları, oyun oynamaları gibi tavsiyelerde bulundu. Vali Özdemir’den karneleri alan minik öğrenciler renkli görüntülere neden oldu. Karne ve hediye dağıtımının ardından Öğretmenler Odasında 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu yönetimi ve Öğretmenleriyle bir araya geldi. Öğretmenlere çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Özdemir, Toplum olarak gelişim sağlandığında gelecek nesillerin yetişmesinde çok önemli bir konu olduğunu belirterek; “kendimizi 5 yıl da bir yenilememiz lazım. Bunun üzerine her gün kendimizi yenilememiz lazım. Gelecek nesilleri yetiştireceksek, biz idareciler, öğretmenler ve toplum olarak kendimizi yenilemezsek çocuklarımızı geleceğe yetiştirmekte zorluk çekeriz. bazen çocuklarımızın, gençlerimizin gerisinde kaldığımız zamanlar oluyor. Onlar bizden daha hızlı gelişiyor gibi geliyor. ben öyle hissediyorum. Teknolojik gelişimi onlar daha hızlı kavrıyor. Biz her yaz tatili döneminde kendimizi yenilemek ve geliştirmek için bir fırsat olarak görmek gerekiyor. Öğretmenlerimiz zaten bu konunun bilincindeler” şeklinde konuştu.

 

“ŞİMDİDEN PLANLARIMIZI YAPTIK”

2018-2019 yılına hazırlıklarına başladıklarını belirten Vali Özdemir, Basın emekçilerine verdiği demeçte; “2017-2018 yılını tamamladık. 56 bin öğrencimize karnelerini dağıtıyoruz. Öğrencilerimiz yaz tatillerini değerlendirecekler. Edirne’de idarecilerimizle ve 4 binin üzerinde öğretmenlerimizle 292 okulumuzda çok başarılı bir eğitim yılı geçirdik. Öncelikle ben öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Bütün velilerimiz, öğrencilerimiz eğitim konusunda çok hassaslar. Bu konuda da idarecilerimiz her zaman öğretmenlerimizin yanındalar. Bu da Edirne’de önemli bir başarıyı getirdi. İnşallah 2018-2019 yılında da verimli bir eğitim yılı geçiririz. Bunun da hazırlıklarına ve ilgili eksikliklerini tespit edip 2018-2019 yılına da iyi bir şekilde girmeyi düşünüyoruz. Şimdiden planlarımızı yaptık” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!