KEŞAN VE İPSALA’DA VAKALAR ARTIYOR

KEŞAN VE İPSALA’DA VAKALAR ARTIYOR

KEŞAN VE İPSALA’DA VAKALAR ARTIYOR

KEŞAN VE İPSALA’DA VAKALAR ARTIYOR
23 Şubat 2021 - 00:00

Keşan ve İpsala ilçelerinde koronavirüs tedbirleri çerçevesinde dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. Filyasyon Takip Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu son günlerde ev hanımları arasında Kovid-19 vakalarında artış görüldüğü tespit edildi. 
İpsala Kaymakamlığından yapılan açıklamada, salgın denetim ekiplerinin denetim ve hijyen çalışmalarının sürdüğü belirtildi. İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, ilçe merkezi, belde ve köylerdeki toplu kullanım alanları salgınla mücadele ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor. Rehavete kapılmadan önlemlere titizlikle riayet edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, "Salgından korunmak için maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, temizlik kurallarına dikkat edelim ve kapalı mekanları sürekli havalandıralım. Ziyaretlerimizi erteleyelim." denildi.
EV ZİYARETLERİ YAPMAYIN
Edirne'nin Keşan ilçesinde, ev gezmelerinin Kovid-19 vaka artışına neden olduğu tespit edildiği belirtilerek, bu kapsamda ev hanımlarına komşu ziyaretleri ve ev buluşmaları yapmamaları yönünde uyarıda bulunuldu.
Filyasyon Takip Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu son günlerde ev hanımları arasında Kovid-19 vakalarında artış görüldüğü tespit edildi.  İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca vatandaşlara komşu ziyaretleri ve ev buluşmalarının yapılmaması yönünde uyarıda bulunulması kararı alındı.
Kaymakamlığın, ilçe sakinlerine kısa mesajla iletilen uyarısında, şu ifadelere yer aldı: "Ev hanımlarında vaka artış oranı yüksek belirlenmiştir. Bundan dolayı ev hanımlarının kendi aralarında gün düzenleme, komşu ziyareti, doğum günü kutlama yapmamaları gerekmektedir. Ev hanımlarımızdan, kendilerinin ve toplumun sağlığı için bu konuda üst düzeyde hassasiyet göstermelerini bekliyoruz."
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
YUNANİSTAN ÖLÜME TERK ETTİ
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR
EDİRNELİLER, EDİRNE'Yİ TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYONU YAPTILAR